
Maros megyében már több mint 30 ezren kapták meg mindkét oltást.
Fotó: Haáz Vince
Újabb adag koronavírus elleni oltóanyag érkezett kedden Maros megyébe. A megyei egészségügyi igazgatóság tájékoztatása szerint összesen 3268 dózis Pfizer és 200 dózis Astra Zeneca érkezett az oltóközpontokba.
2021. március 30., 15:082021. március 30., 15:08
2021. március 30., 15:092021. március 30., 15:09
Március 29-ig Maros megye 86 411 adag oltóanyagot kapott, amelyből 70 301 Pfizer, 11 140 Astra Zeneca, míg 5 ezer Moderna. Ebből 83 080 adagot használtak el március 29-ig.
A Maros megyei prefektúra jelentése szerint az elmúlt 24 órában 96 új koronavírussal fertőzött személyt regisztrált az egészségügyi igazgatóság. Ezzel 20 279-re emelkedett a járvány kezdete óta megbetegedett személyek száma. A keddi adatok szerint 355 személy szorul orvosi ellátásra, 43-an a teszteredményre várnak.
Otthonában 118 személy lábadozik. Karanténban megyeszerte 1161-en vannak. A gyógyultak száma 18 222-nél jár. Eddig összesen 615, koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható elhalálozást regisztráltak Maros megyében.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
Az idei első három hónapban több mint egymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül.
A szépvízi víztározóból új szállítóvezetéken juttatják el az ivóvizet Csíkkozmásig, ugyanakkor több új víztartály is készül, kettőt pedig felújítanak. Mindez a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként történik.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
szóljon hozzá!