
Maros megyében már több mint 30 ezren kapták meg mindkét oltást.
Fotó: Haáz Vince
Újabb adag koronavírus elleni oltóanyag érkezett kedden Maros megyébe. A megyei egészségügyi igazgatóság tájékoztatása szerint összesen 3268 dózis Pfizer és 200 dózis Astra Zeneca érkezett az oltóközpontokba.
2021. március 30., 15:082021. március 30., 15:08
2021. március 30., 15:092021. március 30., 15:09
Március 29-ig Maros megye 86 411 adag oltóanyagot kapott, amelyből 70 301 Pfizer, 11 140 Astra Zeneca, míg 5 ezer Moderna. Ebből 83 080 adagot használtak el március 29-ig.
A Maros megyei prefektúra jelentése szerint az elmúlt 24 órában 96 új koronavírussal fertőzött személyt regisztrált az egészségügyi igazgatóság. Ezzel 20 279-re emelkedett a járvány kezdete óta megbetegedett személyek száma. A keddi adatok szerint 355 személy szorul orvosi ellátásra, 43-an a teszteredményre várnak.
Otthonában 118 személy lábadozik. Karanténban megyeszerte 1161-en vannak. A gyógyultak száma 18 222-nél jár. Eddig összesen 615, koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható elhalálozást regisztráltak Maros megyében.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
szóljon hozzá!