
A parkolórészen történt a meghibásodás, nem lehet itt állomásozni
Fotó: Haáz Vince
Nincs ivóvíz a városszintű vízszolgáltatási problémák miatt csütörtöktől a marosvásárhelyi Kövesdomb lakónegyed tömbházainak egy részében. A legutóbbi gondok elhárítás érdekében szombaton reggel újra nekifogtak dolgozni az Aquaserv regionális vízszolgáltató ügyeletesei.
2021. október 02., 11:402021. október 02., 11:40
Rájár a rúd a marosvásárhelyi, de különösen a kövedombi tömbházlakókra, akiknek már három napja nem biztosított a folyamatos ivóvíz-szolgáltatás.
Csütörtökre virradóra városszintű javítás volt, pénteken pedig egy fővezeték hibásodott meg az említett lakónegyedben, és ezért maradt néhány tízemeletes tömbház lakóközössége ivóvíz nélkül.
Fotó: Haáz Vince
Bár pénteken délután úgy tűnt, hogy elhárították a meghibásodásokat, mivel a munkások visszatömték a gödröket, és újraindították a szolgáltatást, röviddel sötétedés előtt
Több fénykép és kisvideó jelent meg Facebookon és Youtube-on amelyeken jól látszik, hogy több helyen zubog a tiszta víz az aszfaltburkolat alól. Többen is úgy kommentálták a látottakat, hogy hamarosan csónakkal lehet csak közlekedni az említett szakaszon.
Fotó: Haáz Vince
Mint a Székelyhon érdeklődésére az Aquaserv sajtószóvivője, Nicu Tomuletiu elmondta:
Azért nem tudtak a szakemberek már éjszaka nekifogni a munkálatoknak, mert az említett szakaszon más szolgáltatóknak is van vezetéke, és fennállt a veszélye annak, hogy esetleg azokban is kárt tesznek.
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes elmondta azt is, hogy a vezeték meghibásodása miatt elfolyt víz ellenértéke a szolgáltatót terheli, hiszen a lakók csak azt a vizet fizetik ki, amelyet használnak is.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
szóljon hozzá!