
A 2021-es szemétgyűjtési akció résztvevőinek egy csoportja
Fotó: Háromszéki Közösségi Alapítvány/Facebook
A Háromszéki Közösségi Alapítvány ismét célul tűzte ki az Olt medrének kitakarítását, legalábbis annak egy rövidebb szakaszán. A csütörtöki akcióra önkéntesek jelentkezését várják.
2023. szeptember 19., 16:262023. szeptember 19., 16:26
Az alapítvány már évek óta figyelemmel kíséri az Olt folyó medrének szennyezettségét.
Legutóbb tavasszal volt ilyen, a mostanit egy cég kezdeményezte. A soron következő akció csütörtökre van kitűzve, amire
Elkel a segítő kéz a medertakarítás során
Fotó: Háromszéki Közösségi Alapítvány/Facebook
A találkozó a sepsiszentgyörgyi Kaufland áruház parkolójába van meghirdetve 10 órára, ahonnan elindulva, 13 óráig az önkéntesek az Olt folyó mintegy 2 kilométeres szakaszát járják be a Sepsi Aréna mögül az egykori Trident áruház környékéig.
Az alapítványnak pár napja – a bukaresti Maimultverde Egyesület jóvoltából – sikerült új mobilgátat is elhelyeznie az Olt és a Debren-patak találkozásánál, ami a lefolyó hulladék felfogására szolgál.
A mobilgáton van, ami fennakadjon
Fotó: Háromszéki Közösségi Alapítvány/Facebook
Bereczki Kinga, a Háromszéki Közösségi Alapítvány igazgatójának tájékoztatása szerint a Finnországban gyártott szerkezet sokkal ellenállóbb, és közel négyszer hosszabb a 2021-ben lefektetett és idén áprilisban immár másodjára kettészakadt 16 méteresnél.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
szóljon hozzá!