
Vízkapuval fogadták az új járatot
Fotó: Haáz Vince
Új chater-járat indul Marosvásárhelyről, az AirBucharest gépe áprilistól június végéig közlekedik Marosvásárhely és az egyiptomi Hurghada városa között. A piros-fehér-zöld színű légijármű kedd délután ért először földet a megyeszékhelyen.
2022. április 26., 19:282022. április 26., 19:28
Ahogy ez szokás a reptéren az első alkalommal landoló gépek fogadtatásakor, a Hurghadából érkező repülőgépet is vízkapuval köszöntötték a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren.
A légitársaság első alkalommal indított járatot Marosvásárhelyről és ahogy azt korábban Peti András reptérigazgató a Székelyhonnak elmondta, áprilistól június végéig működteti charter-járatát Marosvásárhely és Hurghada között az AirBucharest.
Fotó: Haáz Vince
Az érkező utasokat egy héttel korábban, április 19-én még a Carpatair szállította a Vörös tenger üdülőtelepülésére, kedden már az új légitársaság hozta haza, hogy újabb nyaralókkal forduljon vissza.
Fotó: Haáz Vince
Júniustól Törökországba három légitársaság indít rendszeres charter-járatot Marosvásárhelyről, Görögországba úgyszintén heti rendszerességgel lehet eljutni Kréta szigetére, Egyiptomba pedig újabb repülőjárat indul.
Fotó: Haáz Vince
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
1 hozzászólás