
Vízkapuval fogadták az új járatot
Fotó: Haáz Vince
Új chater-járat indul Marosvásárhelyről, az AirBucharest gépe áprilistól június végéig közlekedik Marosvásárhely és az egyiptomi Hurghada városa között. A piros-fehér-zöld színű légijármű kedd délután ért először földet a megyeszékhelyen.
2022. április 26., 19:282022. április 26., 19:28
Ahogy ez szokás a reptéren az első alkalommal landoló gépek fogadtatásakor, a Hurghadából érkező repülőgépet is vízkapuval köszöntötték a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren.
A légitársaság első alkalommal indított járatot Marosvásárhelyről és ahogy azt korábban Peti András reptérigazgató a Székelyhonnak elmondta, áprilistól június végéig működteti charter-járatát Marosvásárhely és Hurghada között az AirBucharest.
Fotó: Haáz Vince
Az érkező utasokat egy héttel korábban, április 19-én még a Carpatair szállította a Vörös tenger üdülőtelepülésére, kedden már az új légitársaság hozta haza, hogy újabb nyaralókkal forduljon vissza.
Fotó: Haáz Vince
Júniustól Törökországba három légitársaság indít rendszeres charter-járatot Marosvásárhelyről, Görögországba úgyszintén heti rendszerességgel lehet eljutni Kréta szigetére, Egyiptomba pedig újabb repülőjárat indul.
Fotó: Haáz Vince
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
1 hozzászólás