
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Péntekhez hasonlóan ismét 11 újabb fertőzést igazoltak szombaton Hargita megyében, ahol újabb személy vesztette életét a járvány miatt. A gyógyultak száma is növekedett, így az aktív esetek száma jelenleg 89.
2020. június 20., 13:282020. június 20., 13:28
Nem lassul a fertőzöttek számának erőteljes növekedése Hargita megyében: 11 újabb esetet azonosítottak szombaton,
ezzel 263-ra emelkedett a térségben a járvány kezdete óta igazolt esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Újabb hét gyógyult után 166-ra nőtt azok száma, akiket a fertőzés legyőzése után kiengedtek a kórházból. Ezáltal az aktív esetek száma jelenleg 89, őket a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartják megfigyelés alatt. Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
Intézményes karanténban már csak négyen, otthoni elkülönítésben pedig 1062-en tartózkodnak a megyében, 210-el kevesebben, mint egy nappal korábban. A karanténközpontokat eddig 1024-en hagyták el, otthonaikat pedig 9710-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
szóljon hozzá!