
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Újabb két személynél igazolták a vírus jelenlétét kedden Hargita megyében, így 24-re emelkedett a térségben a járvány kezdete óta igazolt koronavírus-fertőzések száma, az aktív eseteké pedig 6-ra.
2020. május 12., 13:442020. május 12., 13:44
Két újabb koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, így az eddigi esetek száma összesen 24-re emelkedett a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatása szerint.
Eközben az elkülönítésben lévők száma is folyamatosan nő a megyében. Intézményes karanténban 320-an, otthoni elkülönítésben pedig 318-an tartózkodnak.
Különböző kihágásokért a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság mindössze 12 alkalommal bírságolta meg a szabályszegőket hétfőn összesen 4130 lejre. Emellett három átfogó akció során 368 személyt és 204 személyautót ellenőriztek. A tapasztalt kihágásokért szintén 12 esetben bírságoltak 4130 lejre.
A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség egyetlen esetben sem rótt ki pénzbírságot.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!