
Pál-Antal Sándor. Elismerik a munkáját. Archív
Fotó: Kristó Róbert
A könyv szenátora díjjal tünteti ki Pál-Antal Sándor marosvásárhelyi történészt a Maros megyei könyvtár.
2018. november 22., 21:402018. november 22., 21:40
A csíkkarcfalvi születésű nyugalmazott levéltáros, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, a történelemtudományok doktora, a Székelyföld történelmének elhivatott kutatója, érdeklődésünkre elmondta, meglepetés számára ez a díj, ugyanis állami intézményektől nem számított figyelemre, ugyanakkor megtiszteltetést is jelent.
– mondta Pál-Antal Sándor.
A könyv szenátora díjat minden évben
A Maros megyei könyvtár a Kultúrpalota bal szárnyában működik három emeleten, ahol olvasóterem, kölcsönző és a nyomtatott sajtóarchívum található. A gyermekkönyvtár a jobb szárnyban kapott helyet.
Az intézmény idén ünnepli megalakulásának 105. évfordulóját. Az 1913. novemberében Bernády György által létesített közkönyvtár minden év novemberében megünnepli a könyvtár napját, ez alkalomból pedig különféle tematikus rendezvényeket szervez.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
szóljon hozzá!