
Fotó: Pinti Attila
Gyergyószentmiklós képviselő-testülete soron kívüli ülésen döntött arról, hogy tizenkét és fél millió lejes kincstári hitelt vesz fel. Az összeg a folyamatban lévő beruházások önrészének és el nem számolható költségeinek fedezésére szolgál majd.
2024. augusztus 09., 19:032024. augusztus 09., 19:03
A város korábban már próbált hitelt felvenni ugyanerre, májusban 19 millió lejes hitelösszegről szavaztak. Azonban a kormány új szabályozásai miatt ez meghiúsult, mivel csak olyan beruházásokra lehetett hitelt igényelni, amelyekhez érvényes támogatási szerződés tartozott.
Csergő Tibor polgármester az ülésen elmondta, az elmúlt napokban sikerült megkötni az új támogatási szerződéseket négy projekt kapcsán: két tömbházszigetelési projektre, a Fogarasy Mihály-középiskola bentlakásának felújítására és a város mobilitási tervének folytatására. Mint elhangzott,
a tömbház rehabilitálási projektekre 1,4, illetve 2,3 milliót költhetnek, a bentlakás felújítására pedig 147 ezer lejt. A hitelt szeptember végéig lehet igényelni, és öt év alatt kell majd törleszteni.
Málnási Huba elmondta, azért döntöttek így, mert a tanácsülésről alig több, mint egy órával korábban értesültek, és az ezt megelőző bizottsági ülést is csak kilenc perccel a tanácsülés előtt hívták össze. Úgy kellett szavazniuk, hogy nem volt idejük sem átolvasni a határozat anyagát.
Ilyen horderejű kérdésekben elfogadhatatlan, hogy ilyen hirtelen hozzanak döntéseket – fejtette ki.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
1 hozzászólás