
Képünk illusztráció
Fotó: Kovács Attila/MTI
Közel 300 ezer lejt költhetett két újabb lélegeztetőgép megvásárlására a Szent Pio Egyesület a székelyudvarhelyi vállalkozóknak köszönhetően. A városi kórházhoz kerülő berendezéseket e hónap végéig szállítják ki.
2020. április 06., 18:032020. április 06., 18:03
Összesen 283 ezer lejt költhetett két új lélegeztetőgép megvásárlására a székelyudvarhelyi vállalkozók adománygyűjtő akciójának köszönhetően a Szent Pio Egyesület. Ezeket a berendezéseket pedig a városi kórháznak fogják átadni – olvasható a polgármesteri hivatal közleményében. Megjegyzik,
A Szent Pio Egyesület korábban már három lélegeztetőgépet adományozott a kórház számára. A koronavírus-járványra való felkészülést támogatta a székelykeresztúri Avicoopex Kft. egy lélegeztetőgéppel, ugyanakkor folyamatban van a székelyudvarhelyi Rotary Club két álló lélegeztetőgépet tartalmazó adományának átadása a kórház részére. Az intézmény ezeken kívül két álló és két mobil lélegeztetőgépet rendelt, amelyeknek a leszállítása május végére várható.
„Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának válságkezelő munkacsoportja és a kórház menedzsmentje szorosan összedolgozik az eszközellátás és a szükséges védőfelszerelések biztosítása területén az egészségügyi intézmény felkészültségének növelése és az egészségügyi személyzet védelme érdekében” – közlik.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
szóljon hozzá!