
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tizenöt újabb fertőzést igazoltak az elmúlt 24 órában Hargita megyében, ahol két koronavírussal összefüggésbe hozható haláleset is történt. A fertőzés mellett mindketten egyéb betegségekben is szenvedtek.
2020. július 31., 13:552020. július 31., 13:55
Péntek délre 534-re nőtt a járvány kezdete óta Hargita megyében azonosított koronavírus-fertőzések száma, miután újabb 15 esetet igazoltak a térségben – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Eddig 395-en hagyták el gyógyultan a kórházakat és 17 haláleset történt a megyében, az elmúlt 24 órában elhunyt két fertőzött egyéb betegségekben is szenvedett.
Jelenleg 108 személyt kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi, a gyergyószentmiklósi és a maroshévízi kórházakban, további 14 személy esetében pedig folyamatban van a diagnosztizálási és beutalási folyamat.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 8 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
5 hozzászólás