
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Újabb katonai rendeletet készülnek ismertetni a belügyminisztérium illetékesei – írja az Agerpres hírügynökség Ludovic Orban szombati bejelentésére hivatkozva. A miniszterelnök Nelu Tătaru egészségügyi miniszterrel és Marcel Vela belügyminiszterrel folytatott egyeztetéseket.
2020. április 04., 13:042020. április 04., 13:04
A kormányfő azt mondta, az új katonai rendelet többek között a koronavírusos betegeket fogadó kórházak előkészítésére vonatkozó intézkedéseket tartalmaz, ugyanakkor a Ialomiţa megyei Ţăndărei várost érintő speciális intézkedések is várhatók.
„Nagyon sokan érkeztek oda olyan országokból, amelyek nemrég vörös zónásak lettek, ezért különleges intézkedésekre van szükség” – magyarázta Orban.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása értelmében Marcel Vela belügyminiszter, valamint Bogdan Despescu és Raed Arafat államtitkárok szombaton 14 órakor tartanak sajtótájékoztatót a belügyi tárca székhelyén.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
szóljon hozzá!