
Összesen négyszáz méternyi járda épül idén Máréfalván
Fotó: Erdély Bálint Előd
Járdaszakaszok épülnek a 13A jelzésű országút Máréfalvát átszelő részén, ahol a gyalogosbiztonság javítását tűzték ki célul. A munkálatok során ugyanakkor a parkolást is megkönnyítik az autósoknak, így zavartalanabbá válik a közlekedés az országúton.
2022. július 14., 15:502022. július 14., 15:50
2022. július 14., 21:472022. július 14., 21:47
Nagyon fontos projektnek tartja Kovács Imre máréfalvi polgármester, hogy járdát építsenek a településen, az ott áthaladó 13A jelzésű országútnak legalább az egyik oldalán. Mint mondta, a statisztikák szerint
így fontos, hogy az iskolások és más gyalogosok biztonságosan közlekedhessenek, ne kelljen az úttestre lépjenek a szűkebb részeken.
Kovács Imre lapunknak elmondta, nehéz dolguk van a járdaépítéssel, hiszen megfelelő pályázatok híján csak saját költségvetésből fedezhetik, továbbá Hargita Megye Tanácsának támogatására számíthatnak. Emiatt minden évben csak kisebb szakaszokon építhetik meg a gyalogutat.
Az előző években már épültek járdarészek, így ha az idénre betervezett munka is elkészül, akkor szinte végig lesz biztonságos gyalogút a településen, az országútnak legalább az egyik oldalán. Összesen egy kétszázméteres szakasz marad ki, ahol a későbbiekben megoldást kell találni a problémára.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A járdákat térkőből alakítják ki, és fedett sáncokat is fognak építeni ott, ahol erre van lehetőség – magyarázta Kovács. Rámutatott, utóbbi azért fontos, mert azzal helyet nyernek a parkoló autósok számára, így zavartalan maradhat a közlekedés az országúton.
A polgármester arra is kitért, hogy a hivatalnak nem lesz lehetősége a későbbiekben a járdák rendben tartására, mivel nincs elegendő munkatársuk. Éppen ezért arra kéri a lakókat, hogy időnként tisztítsák meg a kapujuk előtt lévő részt, hiszen mindenkinek érdeke, hogy a lehető legtöbb ideig használható legyen a gyalogút.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!