
A csíkszeredai Tudor lakótelep egy része madártávlatból. Az Országos Lakásügynökség további hat tömbházat építtethet ide. Archív
Fotó: Pinti Attila
Csíkszereda keleti peremén, a Pacsirta sétányon épült ifjúsági lakások szomszédságában szeretne újabb hasonló tömbházakat építtetni a csíkszeredai önkormányzat. Terület van hozzá, most készül a szükséges övezeti rendezési terv (PUZ).
2023. június 25., 12:432023. június 25., 12:43
2023. június 25., 12:582023. június 25., 12:58
„Az Országos Lakásügynökség (ANL) részéről újabb hat, ifjúsági bérlakásokat tartalmazó tömbház építésére van ígéret” – közölte megkeresésünkre Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere. Az ehhez szükséges, valamivel több mint egy hektáros terület már évekkel ezelőtt, még a korábbi városvezetés idején a város tulajdonába került.
Az építkezés előtt viszont övezeti rendezési terv elkészítésére van szükség, amely
A PUZ elkészítése folyamatban van, fél éve közvitát is tartottak róla, az alpolgármester szerint pedig várhatóan ebben az évben el is fogadja az önkormányzati képviselő-testület.
Ebből van már egy első változat, amely alapján tudjuk bizonyítani a lakásügynökségnek, hogy rendelkezünk a feltételekkel, és elfogadása után el tudjuk indítani az építkezéshez szükséges folyamatot” – vázolta az elöljáró.
Bors Béla emlékeztetett: korábban a Szív utcai ifjúsági lakások bérlőinek egy csoportja jelezte, hogy a lakások egy részét megvásárolnák. Hozzátette, ettől nem zárkóztak el, csak azt kérték, hogy
A hat tömbház mellett a város területén lenne hely kisebb, szociális lakásokként használható lakóházak építésére is – ismertette az illetékes.
A PUZ által szabályozott 5 hektáros terület további részén társasházak, lakóházak építésére, illetve kereskedelmi tevékenységre használható felületek létrehozására lesz lehetőség.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
2 hozzászólás