
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kiírta szerdán a közbeszerzést a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) az A8-as autópálya Gyergyóditró és a Neamţ megyei Grinţieş közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére.
2024. október 30., 13:332024. október 30., 13:33
2024. október 30., 13:352024. október 30., 13:35
Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter Facebook-bejegyzése szerint a 38 kilométer hosszú sztrádaszakasz megtervezésére és kivitelezésére december 19-ig várják az ajánlatokat, a szerződés becsült értéke 6,4 milliárd lej.
A miniszter szerint a sztrádaszakasz teljes hosszának 57 százalékát – mintegy 21 kilométert – alagutak és viaduktok teszik majd ki. A CNAIR Facebook-oldalán közölt adatok szerint
A CNAIR ugyanakkor emlékeztetett, hogy az A8-as autópálya Sóvárad és a Neamţ megyei Pipirig közötti hegyvidéki szakasza összesen 116 kilométer hosszú lesz.
Ebből a Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti, 32,4 kilométeres szakasz kivitelezésére december 16-ig, a Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti 14,4 kilométeres szakasz kivitelezésére november 25-ig várják az ajánlatokat. A Gyergyóditró és Grinţieş közötti 37,9 kilométeres szakasz esetében az ajánlatok benyújtásának határideje december 19-e, a Grinţieş és Pipirig közötti 31,5 kilométeres szakaszra pedig még nem hirdették meg a közbeszerzést.

A közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) december 16-ig várja az ajánlatokat az A8-as autópálya Sóvárad-Gyergyóalfalu közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére – közölte kedden a Facebook-oldalán a szállításügyi miniszter.

Közzétették az elektronikus közbeszerződési rendszerben (SEAP) az A8-as autópálya Gyergyóalfalu-Ditró közötti szakaszának tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződést, az ajánlatok benyújtásának határideje 2024. november 25.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
szóljon hozzá!