
Az ötödik épület készül, amelyben fiatal orvosoknak biztosítanak lakást
Fotó: Pinti Attila
Jövő év márciusára készül el a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szomszédságában az ötödik olyan épület, amelyben a fiatal orvosok számára alakítottak ki szolgálati lakásokat. Minden épületben négy lakás van, három lakrészbe nemrég költöztek be családjaikkal fiatal szakemberek.
2020. november 23., 18:182020. november 23., 18:18
Konrád Judit, a kórház menedzsere hétfőn sajtótájékoztatón elmondta, a rezidens orvosokkal való találkozókon a kórház felszereltsége és szakembergárdája mellett a lakhatási támogatás az egyik leggyakoribb kérdés – ismertette a kórház sajtószóosztálya.
– mondta a menedzser.
Fotó: Pinti Attila
2011-ben kezdte el a megyei önkormányzat az első lakás építését. Jelenleg az ötödik, a földszinten és az emeleten szintén két-két lakást magába foglaló épület építése van folyamatban, ennek értéke 1,07 millió lej, és márciusra fog elkészülni. Az elmúlt hetekben Dabóczi Mátyás neurológus szakorvos, Korodi Szilamér kardiológus szakorvos és Ráduly Dénes aneszteziológus szakorvos, illetve családjaik költöztek kórház melletti szolgálati lakásokba.
Fotó: Pinti Attila
Korodi Szilamér megköszönte a lehetőséget, mint mondta, nagy segítség ez a kezdő szakorvosoknak, és amikor Csíkszeredát választotta, akkor az egyik döntési kritérium a szolgálati lakás lehetősége volt.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
szóljon hozzá!