
Fotó: Veres Nándor
Jelentős beruházások indulnak el a következő időszakban a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznál – döntött csütörtöki ülésén a román kormány. Egyrészt a tüdőgyógyászat és a járványrészleg új épületet kap, másrészt a sürgősségi osztályt fejlesztik és bővítik, a beruházásokra a fejlesztési minisztérium nyújt támogatást – tájékoztatott közleményben a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ).
2021. június 03., 18:342021. június 03., 18:34
2021. június 03., 19:052021. június 03., 19:05
Az RMDSZ kormányzati munkájának egyik prioritása az egészségügyi intézmények fejlesztése, új kórházak építése – mutatott rá a közlemény szerint Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes, az RMDSZ elnöke.
„Az elmúlt félévben jelentős pénzösszeget fordítottunk erre a célra. A 2021-es állami költségvetés kidolgozásakor pontszerű fejlesztésekre biztosítottunk pénzkeretet, az RMDSZ által vezetett fejlesztési minisztérium pedig azóta is olyan beruházásokat támogat, amelyek új kórházak építésére, régiek bővítésére irányul.
És ezt tekintjük feladatunknak a következő években is,
– fogalmazott a miniszterelnök-helyettes.
Cseke Attila fejlesztési miniszter elmondta, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház tüdőgyógyászatának és járványrészlegének jelenlegi épülete mintegy kétszázéves, és nem felel meg a mai követelményeknek,
A szükséges 71 millió lejből 68-at a fejlesztési szaktárca biztosít.
„A fejlesztésnek köszönhetően a betegek jobb, minőségi egészségügyi szolgáltatásokhoz férnek majd hozzá, és a beutalások idejét is csökkenteni lehet. A kormánydöntéssel annak az ígéretnek teszünk eleget, amelyet a Hargita megyei látogatás során tettek a kormány RMDSZ-es tagjai” – mutatott rá Cseke Attila.
A kormány döntése nyomán elindulhat a közbeszerzési folyamat a két egészségügyi létesítmény felújítására és kibővítésére.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
1 hozzászólás