
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Noha az ország nagyrészében felmelegedésről árulkodtak a reggeli hőmérsékleti értékek, Csíkszereda – ahogy már oly sokszor – szerda reggel is országos csúcsot döntött mínuszok tekintetében: a Hargitai megyeszékhelyre mínusz 6,7 Celsius-fokkal indult a reggel, ezzel országos szinten itt volt a leghidegebb.
2024. február 28., 09:062024. február 28., 09:06
2024. február 28., 09:112024. február 28., 09:11
Csíkszereda reggeli hőmérsékletéhez a székelyföldi települések közül Maroshévíz állt a legközelebb a maga mínusz 4,2 Celsius-fokos kora reggeli hőmérsékletével, szorosan utána pedig Gyergyóalfalu következett, ahol mínusz 4 Celsius-fokot mutatott a hőmérők higanyszála.
A másik mínuszairól hírhedt székelyföldi település, Bodzaforduló nem hozta a „tőle elvártakat” ez alkalommal, ott ugyanis mínusz 3,9 Celcius-fokig kúszott le a hőmérők higanyszála.
Sepsiszentgyörgy alig maradt el Bodzafordulótól mínuszok tekintetében, ott mínusz 3,4 Celsius fokot mértek.
A székelyföldi városok nagyrészével szemben Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen nem süllyedt mínusz tartományba a hőmérséklet szerda hajnalra: előbbi településen 0,4, míg utóbbin 0,6 Celsius-fok volt korareggel.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!