Ifjúsági ház létrehozását támogatja a magyar kormány Homoródalmáson, valamint a székelyderzsi népfőiskola épületének rendbetételét és különböző programok megszervezését is anyagilag ösztönzi – jelentette be kedden Székelyderzsben Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.
2021. február 02., 15:152021. február 02., 15:15
2021. február 02., 17:322021. február 02., 17:32
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ifjúsági ház létrehozását támogatja a magyar kormány Homoródalmáson, valamint a székelyderzsi népfőiskola épületének rendbetételét és különböző programok megszervezését is anyagilag ösztönzi – jelentette be kedden Székelyderzsben Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.
2021. február 02., 15:152021. február 02., 15:15
2021. február 02., 17:322021. február 02., 17:32
Fotó: Erdély Bálint Előd
Demeter Sándor Lóránd unitárius lelkész, valamint István Adrián helyi polgármester köszöntötte elsőként a Székelyderzsbe érkező Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát. Orbán Árpád, a helyi unitárius presbitérium tagja a magyar kormány mindenkori támogatását megköszönve közölte:
Fotó: Erdély Bálint Előd
– jelentette ki Soltész Miklós, aki egyúttal gratulált a helyi vezetőknek a székelyderzsi unitárius erődtemplom és annak környezetének felújításáért. Mint mondta, fontos számukra, hogy az unitárius közösségek összefogják az időseket és a fiatalokat, éppen ezért
Fotó: Erdély Bálint Előd
Soltész egyúttal bejelentette, hogy a magyar kormány idei döntése alapján további 15 millió forintos támogatást biztosít a székelyderzsi unitárius közösség számára fejlesztési céljaik eléréséhez. Demeter Sándor Lóránd a segítséget megköszönve rámutatott:
Fotó: Erdély Bálint Előd
Soltész Mikós a járványügyi óvintézkedések betartására kért mindenkit, hiszen ez a záloga annak, hogy újra megvalósulhassanak a közösségi találkozók. Mindemellett arra biztatott mindenkit, hogy
Hangsúlyozta: fontosnak tarja a közösségi felelősségvállalást a járványügyi helyzetben.
A tisztségviselő látogatása egyébként a vártemplomban zárult, ahol közösen imádkoztak a jelenlévők Demeter Sándor Lóránd vezetésével.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
szóljon hozzá!