
Fotó: Barabás Ákos
Két díjjal és némi pénzzel lett gazdagabb a héten a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium négy diákja az Álmom a vállalkozásom címmel meghirdetett közgazdasági versenyen.
2017. április 13., 20:132017. április 13., 20:13
Az erdélyi magyar középiskolások vetélkedőjén, amelyet a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara szervezett, a székelyudvarhelyiek két csapata második, illetve harmadik helyezést ért el. A tizenkettedikes Jakab Eszter, Szász Zalán és Tornai Szilárd második alkalommal vettek részt ilyen megmérettetésen, a tizenegyedikes Mag Róbertnek pedig ez már a harmadik versenye: eddig mindegyiken dobogóra kerültek – közölte Dimén-Varga László felkészítő tanár. Helyezésük egy 400, illetve egy 300 lejes pénzjutalommal is járt.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!