
Igyekeznek megnyugtatni a fogyasztókat a Harmopannal, hogy betartják a higiéniai és egészségbiztonsági előírásokat, ezért nincs ok aggodalomra. Archív
Fotó: Gábos Albin
Újabb csíkszeredai cégnél alakult ki csoportos megfertőződés, ezúttal egy malomipari vállalat tíz alkalmazottjánál igazolták a koronavírus jelenlétét. Ebben az esetben is a saját költségre elvégeztetett tesztek derítettek fényt a problémára.
2020. május 25., 11:132020. május 25., 11:13
2020. május 25., 11:152020. május 25., 11:15
Hargita megye legnagyobb pékipari vállalatának csíkszeredai székhelye a második vállalat Csíkszéken, ahol tömeges megfertőződés történt – erősítette meg a Székelyhonnak Albert László, a Harmopan Rt. ügyvezető igazgatója. Mint mondta, az esetekre a múlt héten derült fény.
Az egyik alkalmazottjuk két héttel korábban pihenőszabadságot vett ki, ám amikor egy hete vissza kellett volna térjen dolgozni, jelezte, hogy nem érzi jól magát, ezért inkább otthon maradt. Csütörtökön viszont egy másik alkalmazott, aki az előbbivel azonos részlegen dolgozik, mandulagyulladásra panaszkodott, ezért a vezetőség úgy döntött, hogy saját költségre elvégeztetik a koronavírus-teszteket mindkettőjük esetében.
Miután pozitív eredményt kaptak, közbelépett a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság, és letesztelték azokat az alkalmazottakat, akik ugyanazon a részlegen dolgoznak, illetve olyanokat is, akik kapcsolatba kerülhettek velük. Végül
Albert László a részletekkel kapcsolatban elárulta, az első érintett a szépvízi autóbuszjárattal ingázik, négyen pedig Lövétéről járnak be dolgozni a városba, közülük egy személynek negatív lett a teszteredménye. Az igazgató arra is kitért, hogy szombaton elvégeztek egy nagyszabású fertőtlenítést, és
„Azt hittem, hogy még néhány személyt, például a közvetlen kontaktokat mind letesztelik, illetve a négy együtt ingázó közül a negatív eredményt mutató esetében néhány nap múlva megismételik a tesztet, de az országos módszertan miatt erre nincs lehetőség. A protokollhoz kell tartsuk magunkat, minden belépéskor és kilépéskor elvégezzük a szűrést,
A fogyasztókat továbbá megnyugtatom, hogy szakemberek szerint a fertőzés nem terjed élelmiszereken keresztül, a higiéniai és egészségbiztonsági előírásoknak pedig eleget teszünk, nincs ok aggodalomra” – hangsúlyozta Albert László. A vállalat egyébként a Facebook közösségi oldalon is közzétett egy állásfoglalást az esetekkel kapcsolatosan.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
6 hozzászólás