
Egyelőre szünetelnek a HiSky Marosvásárhelyről induló járatai
Fotó: Haáz Vince
Három, nemrég indított járatát függeszti fel január közepétől a moldovai légitársaság. A Marosvásárhelyről Párizsba, Londonba és Milánóba közlekedő rendszeres járatok márciusig szünetelnek.
2022. január 05., 09:022022. január 05., 09:02
2022. január 05., 09:392022. január 05., 09:39
Az okokat, hogy miért döntött így a HiSky légitársaság, egyelőre nem közölték a marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér vezetőségével, arról tájékoztatták csupán, hogy

Nem váltak be az Olaszországhoz fűzött remények, a vártnál jóval kevesebben utaznak Marosvásárhelyről a mediterrán országba – mondta el Peti András, a marosvásárhelyi repülőtér igazgatója a Székelyhonnak.
A jelenlegi tervek szerint márciusig a Marosvásárhelyről Párizsba, Londonba és Milánóba tartó rendszeres járatok szünetelnek – tudtuk meg Peti Andrástól, a repülőtér igazgatójától, aki a Székelyhonnak elmondta:
A december 15-től érvénybe lépett intézkedés szerint Olaszországba csak negatív covid-teszt felmutatásával lehet beutazni. Ha az utas mindhárom oltását igazoló zöldkártyával rendelkezik, akkor is szükséges a negatív teszt, ha azonban nincs zöldkártyája a negatív teszteredmény mellett, akkor öt nap karantén vár rá.
Ezeket az iratokat már az indulás helyszínén, a repülőtér ellenőrzési pontján kérik, a repülőgépre sem ülhet fel az, akinek hiányos az iratcsomója.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!