
Tusnádfürdő lakói számára elsődleges fontosságú az új vízvezeték kiépítése
Fotó: Pinti Attila
Várhatóan két és fél év múlva teljesen új ellátóvezeték biztosítja majd Tusnádfürdő, illetve Tusnád község településeinek ivóvízellátását, amelyet az Országos Beruházási Társaság (CNI) készít el. A város és község ezzel mentesülni fog az elmúlt években rendszeressé vált többnapos vízhiánytól, amelyet az ismétlődő csőtörések okoztak.
2022. április 20., 08:512022. április 20., 08:51
2022. április 20., 10:282022. április 20., 10:28
Visszatérő rémálommá vált az elmúlt években a fürdővárosban és a szomszédos községben az akár több napig is tartó vízhiány, amelyet a Csíkszentsimontól Tusnádfürdőig tartó 15,8 kilométeres hosszúságú ivóvízszállító vezeték törései okoztak.
A meghibásodások javítását nehezíti, hogy
Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester összesítése szerint 2014 és 2018 között, amíg a jelenlegi, szintén a CNI által kiépített ellátóvezeték jótállási időszaka tartott,
Nemcsak ez, hanem egy korábbi szakértői vizsgálat is bizonyítja, hogy a korábbi kivitelező elégtelen minőségű munkát végzett, nem megfelelő anyagokat használt. Ráadásul
A város ezért új dokumentációt készített és a Fejlesztési Minisztériumhoz fordult egy új ellátóvezeték építése, a szükséges vízkezelő állomások, nagyobb kapacitású víztartályok telepítése érdekében szükséges támogatásért, mivel nagyberuházásról van szó, amely nem várhat.
Butyka Zsolt szerint, miután megtapasztalták a rendszeres vízhiányt, olyan beruházást készítettek elő, amely
Mivel a községet is érinti a szolgáltatás, 3400 személy vízellátását kell biztosítani, de a Tusnádfürdőre érkező nagyszámú turistáét is.
Az egész szakaszon optikai kábel lesz a vezetéken, amelynek segítségével követhető a vízhozam is – tudtuk meg.
A városi vízhálózatot, amely szintén tönkrement, teljesen ki kell cserélni, ehhez az Anghel Saligny programtól igényelt támogatást Tusnádfürdő. A vízellátási kapacitást úgy tervezték, hogy meghaladja azt az igénybevételt is, amely a Tusványos időszakában jelentkezik – ismertette a polgármester.
A beruházáshoz szükséges közbeszerzési eljárást az elkövetkező hetekben írják ki, és ennek végeztével várhatóan ősszel kezdődik el a munka, amelyet két év alatt kell befejezni.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!