
A szerelvények érkezési és indulási időpontjai nem módosultak számottevően
Fotó: Pinti Attila
December 15-étől új vasúti menetrend lépett érvénybe, amely nem hozott lényeges változásokat. A Brassótól Budapestig és vissza közlekedő Hargita IC továbbra is elkerüli Marosvásárhelyt, a Corona pedig megújul.
2019. december 16., 11:002019. december 16., 11:00
Nem változott lényegesen a Székelyföldet a magyar fővárossal összekötő közvetlen szerelvények menetrendje, amely 2020. december 12-éig lesz érvényes. A Brassó és Budapest között közlekedő Hargita IC 366-os számot viselő, három másodosztályú és egy első osztályú kocsiból álló szerelvénye reggel az eddiginél később, 8.50-kor fut be a csíkszeredai vasútállomásra, 9.52 órakor pedig Gyergyószentmiklósra. A visszaút során társa, a 367-es 20.58-kor érkezik Gyergyószentmiklósra és 22.09 órakor Csíkszeredába.
Fotó: Pinti Attila
Marosvásárhelyről viszont a 11.33 órakor induló és Kolozsvárig közlekedő 1749-es számú InterRegio vonattal lehet csatlakozni a Hargitához, ennek párja pedig 19.20 órakor fut be Marosvásárhelyre. December 21-étől január 5-éig, továbbá
Fotó: Pinti Attila
Szeptember óta étkezőkocsival bővült a szintén Brassó és Budapest között közlekedő Corona InterCity, ez továbbra is megmarad, így
A MÁV-START a menetrendváltástól új, kényelmesebb, légkondicionált hálókocsit állít forgalomba, később a fekvőkocsi is klímát kap, a tervek szerint pedig jövő év végére teljesen felújított szerelvénye lesz a Coronának. A Budapestre tartó vonat 20.38-kor érkezik Csíkszeredába, 21.41-kor Gyergyószentmiklósra, visszafelé közlekedő párja pedig reggel 6.58-kor fut be Gyergyószentmiklósra és 8.03-kor Csíkszeredába.
A belföldi vonatok érkezési és indulási időpontjai az eddigiekhez viszonyítva néhány percet változtak. Az új menetrendet a vasúttársaság honlapján vagy az infofer.ro oldalon lehet megtekinteni, de a megálló vonatok érkezési és indulási időpontjait kifüggesztik a települések vasútállomásain is.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!