
Gombos Csaba és Soós Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Gombos Csaba személyében új városmenedzsere van Marosvásárhelynek. A hírt az érintettel együtt jelentette be kedden délelőtt Soós Zoltán polgármester.
2024. november 05., 12:082024. november 05., 12:08
Második mandátumának első sajtótájékoztatóját tartotta meg kedden Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere. A nemrég beiktatott városi képviselő-testület kapcsán elmondta, hogy tapasztalt szakemberek alkotják, és reményét fejezte ki, hogy az új tanácsosok is a város érdekeit tartják szem előtt.
Az új városmenedzser, Gombos Csaba, a Romcab vállalat volt igazgatója, wushu világbajnok,
Marosvásárhely polgármestere elmondta, hogy az új városmenedzser a közterületekért, virágkertészetért, hulladékkezelésért és a városi sportklubért felel majd. Részt vesz a városfejlesztetési terv kidolgozásában, és segít a gazdaságfejlesztési stratégiák kialakításában.
A polgármester kiemelte, azért választotta Gombos Csabát, mert
Soós Zoltán megköszönte Kacsó Sándor volt városmenedzsernek, hogy az elmúlt két évben helytállt és jól megoldotta a hulladékelszállítás nehéz kérdését.
Az új városmenedzser
Fotó: Haáz Vince
Gombos Csaba kihívásnak nevezte a felkérést és arról beszélt, hogy marosvásárhelyiként szeretne visszaadni valamit szülővárosának. Beszélt szakmai tapasztalatairól, amelyeket kamatoztatni szeretne a városvezetésben. Második napja jár be a városházára, egyelőre az alkalmazottakkal egyeztet, örvend, hogy jól összeforrott csapat dolgozik a polgármesteri hivatalban – mondta el.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!