
Fotó: Borbély Fanni
Újabb csíkszeredai lakóövezet van kialakulóban, ahol több mint harminc év után ismét toronyházak épülnek. A Csíki Nest bevásárlóközpont szomszédságában a Fortuna Residence nevet viselő lakópark első tömbházának alapozása elkezdődött. Az övezet átalakításában utak korszerűsítésével vállal szerepet a város.
2024. október 11., 10:022024. október 11., 10:02
A Csíkszereda mellett több székelyföldi városban tömbházakat építő és Fortuna Park néven lakóövezeteket kialakító ingatlanfejlesztő vállalkozás több évvel ezelőtt vásárolta meg azt a közel 12 ezer négyzetméteres területet a Csíki Nest bevásárlóközpont mellett, ahol korábban a volt traktorgyár egyik romos üzemcsarnoka állt. A meglévő épületek bontása két éve történt meg,
A rendezési tervet tavaly fogadta el a helyi önkormányzat, ezt követte a szükséges szakhatósági engedélyek beszerzése és az építkezési engedély kiváltása, nemrég pedig elkezdték az első toronyház alapozását.
Fotó: Borbély Fanni
Csergő Zsolt, a cég tulajdonosa kérdésünkre elmondta, az épület alapja három hét alatt elkészül, a további munkálatokat pedig az időjárás függvényében folytatják. Ő úgy látja, hogy
Az első toronyház 112 lakást tartalmaz majd, alagsori garázzsal, felszíni parkolóval, amelyhez rendezett zöldövezet és játszótér is tartozik majd, illetve elektromos autók számára töltőállomás.
Az új toronyházak látványterve
Fotó: Forrás: Fortuna Residence
A második, hasonló tömbház építését az első befejezése után kezdik el – tudtuk meg. Az új lakóövezet a Fortuna Residence nevet kapja.
ahol járda és kerékpárút is készül, de lehetőség lesz a Szentlélek utca felől, a keleti ipari övezet szélén vezető úton át is eljutni majd a lakóövezetbe.
Az említett két útszakasz közül a Szentlélek utcából induló, az ipari övezet és a város szélén vezető út részben betonozott, ez a Csíki Nest emeletes parkolója mögötti területet megkerülve csatlakozik ahhoz az utcához, amely a bevásárlóközpont és a Kalász lakótelepi temető között vezet, és a parkolóig korábban felújították.
Ennek korszerűsítése, megfelelő szélesítése a tűzoltóság melletti utcával együtt jelentős beruházást igényel,
Mint Bors Béla csíkszeredai alpolgármester elmondta, a pályázat leadásához szükséges megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére már szerződést írtak alá, jövő tavasszal pedig benyújtják a pályázati dokumentációt a műszaki tervekkel együtt.
– vázolta az elöljáró.
Hozzátette, a város szélén vezető út szélesítése minden bizonnyal terület-kisajátításokkal jár majd, de ez nélkülözhetetlen, mert nemcsak ez a két toronyház épül majd meg, hanem egy másik telek tulajdonosának is hasonló szándékai vannak, ezért a városnak lépnie kell a közlekedés biztosítása érdekében.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
2 hozzászólás