
Már csak a jó időnek kell megérkeznie, hiszen hétvégenként van ahol sétálni és kávézni Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Közel kéttucatnyi kérés érkezett a marosvásárhelyi városházára új teraszok megnyitásával kapcsolatban. A hétvégén és ünnepnapokon lezárt főtéren és a környező utcákban egyre több vendéglátóipari egység szeretné a szabadban is fogadni a vendégeit.
2021. június 05., 09:542021. június 05., 09:54
Szűk hat hét telt el azóta, hogy a marosvásárhelyi városháza, a lakosság elvárásait is figyelembe véve,
A városvezetés ezen döntését a gépkocsivezetők egy része, de az érintett övezetben lakók egy része is élesen bírálta. Szerintük észszerűtlen a döntés, mivel
A forgalmat nemcsak szombat délutántól vasárnap estig tiltják ki a főtérről, hanem a hivatalos ünnepnapokon is. Legutóbb a gyermeknapon fejezték ki többen is elégedetlenségüket, amikor lezárták a központot és a gépkocsivezetők szerint szinte lehetetlen volt közlekedni a városban.
A városháza illetékese, Marius Libeg érdeklődésünkre elmondta, hogy a városi közlekedésügyi bizottság döntését fogják a továbbiakban is betartani, amely jóváhagyta, hogy szombaton-vasárnap és ünnepnapokon le lehet zárni a főtér egyik részét, valamint a két utcát, és ezen egyelőre nem fognak változtatni. Lehetséges, hogy ha egy újabb hivatalos szabadnap nem hétfőre esik majd, akkor újra összehívják a bizottságot és döntés szüleik arról, hogy akkor is le kell-e zárni vagy sem a főteret, de egyelőre ez nem időszerű.
Marius Libegtől megkérdeztük azt is, hogy a hétvégére sétálótérré alakított főtéren működő vendéglátóipari egységek kérték-e, hogy teraszokat nyissanak. Mint elmondta,
Jelenleg a teraszok megnyitásáról szóló kérések esetében már nem könnyített az eljárás, mint tavaly, amikor a belső terek kihasználatlansága miatt a helyi önkormányzatnak volt egy határozata, hogy egyszerűsített eljárással lehet kérni külső helyek megnyitását és működtetését.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!