
Családi sportnapok Gyergyószentmiklóson. Most nemcsak a járvány, hanem a költségvetés kérdése is, hogy mikor lesz legközelebb. Archív
Fotó: Facebook/Családi Sportnapok - Gyergyószentmiklóson
Megváltozik a támogatási rendszer Gyergyószentmiklóson: a sportegyesületeket, kulturális intézményeket ezután nem közvetlenül az önkormányzat támogatja, hanem az alárendeltségébe tartozó Városi Sportklub, illetve a Művelődési Központ. Az új módszer kidolgozása még várat magára.
2021. április 26., 15:052021. április 26., 15:05
A korábbi években a városháza pályázatot írt ki, amelyre a gyergyószentmiklósi érdekeltségű sportegyesületek, kulturális tevékenységet folytató szervezetek nyújthattak be igényléseket, hogy támogatást kaphassanak a tevékenységükhöz. Tavaly a pandémia miatt nem tarthattak nagyobb sport- vagy kulturális eseményt, de a bajnokságok is elmaradtak, emiatt nem volt pályázati kiírás a civilek számára.
A városi képviselő-testület csütörtöki ülésén, a költségvetés vitája során hangzott el, hogy idén nem a város ír ki pályázatot, hanem az általa fenntartott Városi Sportklub (VSK), illetve a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ (GYMK) feladata lesz a támogatások koordinálása. Amint azt Csergő Tibor polgármester előterjesztésében közölte,
A támogatási rendszert az önkormányzat alárendeltségébe tartozó két intézmény fogja kidolgozni, a támogatott programokat pedig együttműködésben fogják megszervezni. A civil szervezetek rendezvényei így a város programjai is lesznek. A polgármester ugyanakkor azt is kijelentette, hogy „ha egy egyesület, alapítvány öncélú rendezvényeket szervezne, az nem biztos, hogy elérné a városlakók ingerküszöbét”.
A polgármester ismertetője szerint a városi fenntartású intézmények most csak egy „indulócsomagot” kaptak a költségvetésben. A Városi Könyvtár 500 ezer, a Tarisznyás Márton Múzeum 650 ezer, a Figura Stúdió Színház 1,6 millió lejből gazdálkodhat egyelőre. Az ígéretek szerint az év második felében majd kiegészítik ezeket a forrásokat
Azaz támogatásokra most még nincs pénz, így egyelőre nem is támogathatnak civileket.
A költségvetés vitája után, a tanácsülés napirendjén szerepelt a VSK vezetőjének, Tatár Elődnek a tevékenységi beszámolója, amelynek során rátért a most vázolt támogatási rendszerrel kapcsolatos aggályaira is. Leszögezte,
Tehát az a pénz, amit most nekik előirányoztak, az a VSK kezelésében lévő jégpályák és labdarúgópálya működtetéséhez szükséges, és nem fordítható másra.
Hozzátette, egyeztetett a városban működő sportszervezetekkel, felmérte az igényeiket, amelyből kiderült, hogy az elképzelt partnerségi formában nem is segíthet rajtuk. Az egyesületeknek ugyanis sportfelszerelésekre lenne szükségük, játékvezetői díjakra, mérkőzésrendezések költségeinek fedezéséhez kellene a támogatás, és mivel ezek nem tartoznak a VSK-hoz, a hatályos jogszabályok szerint ehhez nem tud hozzájárulni. Mindezen későbbi tanácshatározatokkal, költségvetés-módosítással lehetne változtatni. A büdzsé módosítására azonban csak a második félévben, azaz júliustól van lehetősége az önkormányzatoknak. Így
Az ülésen elhangzott, korábbi években is megtörtént, hogy csak a nyár végén jutottak városi támogatáshoz a szervezetek, és az sem volt jó, de ha már változtatnak a finanszírozási rendszeren, akkor azt úgy kellene, hogy hatékonyabb legyen, jobban működjön.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
szóljon hozzá!