
Fotó: 123RF
A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) a Transzfogarasi út korszerűsítésére készül, ami lehetővé tenné, hogy évente hosszabb időszakra használhassák az autósok – közölte egy pénteki Facebook-bejegyzésben a vállalat vezérigazgatója, Cristian Pistol.
2024. szeptember 20., 19:012024. szeptember 20., 19:01
A Szeben megyei Alsóárpást Curtea de Argeşsel a Fogarasi-havasokon keresztül összekötő 7C jelzésű országutat pontosan ötven évvel ezelőtt, 1974. szeptember 20-án adták át a forgalomnak, ebből az alkalomból tette közzé bejegyzését Pistol. Az igazgató emlékeztetett, hogy
megtervezésén és építésén kizárólag román szakemberek dolgoztak. Románia egyik leglátványosabb útvonala lenyűgöző szépségű tájakon vezet végig, így évente több ezer hazai és külföldi turistát vonz.
Cristian Pistol szerint a CNAIR a magashegyi út korszerűsítésére készül, ami lehetővé tenné, hogy évente hosszabb ideig lehessen közlekedni rajta. A közlekedés biztonságát javító munkálatok mellett
– írja az Agerpres hírügynökség a vállalat vezérigazgatójának bejegyzésére hivatkozva.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!