
Megmarad a zöldövezet egy része és sokkal több parkoló lesz itt év végére
Fotó: Haáz Vince
Több mint egy éves késéssel, de elkezdődött a munka a marosvásárhelyi 2-es számú Poliklinika és a Fogászati Klinika melletti területen, ahol parkolókat alakítanak ki.
2020. november 10., 09:012020. november 10., 09:01
A Maros Megyei Tanácshoz tartozó 2-es számú Poliklinika és a Fogászati Klinika mellett jelenleg nagyon nehéz parkolóhelyet találni a vizsgálatra érkező betegek, hozzátartozók járművei számára, ugyanis
Emiatt az ottani több tíz rendelőbe vagy a fogászati klinikára érkező páciensek a járdán, a Poklos patak partján vagy a távolabbi utcákba kellett hagyják autóikat.
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei tanács már tavaly augusztusban határozatot fogadott el a 2-es számú Poliklinika és a Fogászati Klinika mellé tervezett új parkoló műszaki-gazdasági dokumentációjáról és a beruházás műszaki mutatóiról.
Mint a Maros megyei tanács sajtószóvivője, Lukács Katalin a Székelyhonnak elmondta, szeptemberben kapták meg az építkezési engedélyt, a munkálatokat október közepén kezdték el, és december 15-ig be is fejezik.
Fotó: Haáz Vince
A tervben szerepel egy esővíz-elvezető rendszer kiépítése és új közvilágítási hálózat elkészítése is, hogy a parkoló egész területe ki legyen világítva. A parkoló bejáratánál automata sorompót szerelnek fel,
A parkoló egy 865 négyzetméteres zöldövezetet is magába foglal majd, a beruházás értéke áfával együtt 1 millió 739 ezer lejbe kerül.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!