
Tusnádfürdőn új helyszínre költözhet az óvoda, ha elkészül az erre szánt épület
Fotó: Szigeti Vajk István
A magyar kormány Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Programja támogatásával épülhet új óvoda és napközi Tusnádfürdőn. Épp jókor, a jelenlegi intézmény ugyanis nem felel meg a tűzvédelmi előírásoknak, átépítése pedig túl költséges lenne.
2020. július 05., 09:092020. július 05., 09:09
2020. június 29., 17:592020. június 29., 17:59
A magyar kormány óvodafejlesztési program keretében történik meg az új intézmény felépítése, amely három óvodai, és egy napközis csoportnak biztosít majd helyet, minden szükséges felszereltséggel együtt – erről nemrég született döntés. Mint Albert Tibor, a fürdővároska polgármestere kérdésünkre elmondta, a beruházás szükségességét az óvoda jelenlegi helyzete is indokolja, amely egy régi villa épületében működik, megfelelő körülmények között, jól felszerelve. Viszont
– ismertette Albert Tibor. „Mi ezt a lehetőséget választottuk, és ha az óvoda elkészül, akkor a régi épület megmaradhat közösségi háznak, vagy vendégháznak az önkormányzat számára” – vetítette előre a városvezető.
A leendő intézmény helyszínét még nem jelölték ki, ehhez területet is kell vásárolni. „Felvettük a kapcsolatot a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségével (RMPSZ), és keressük a helyet az óvoda számára.
– részletezte a polgármester. Úgy számolnak, hogy mivel az utóbbi években 60-70 között mozgott az óvodai gyereklétszám a településen, ennek megfelelő befogadóképességű létesítményre van szükség. Első lépésként a kiviteli terveket kell elkészíteni, a polgármester szerint ha minden jól halad, egy hónapon belül ez megkezdődhet.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
1 hozzászólás