Hirdetés
Hirdetés

Új oktatási központban tehetnek szert pénzügyi ismeretekre a csíkszeredai tanulók

Sokrétű, színes képzést indítanak a csíkszeredai diákoknak a pénz világáról •  Fotó: Veres Nándor

Sokrétű, színes képzést indítanak a csíkszeredai diákoknak a pénz világáról

Fotó: Veres Nándor

A családi költségvetésről, megtakarításokról és egyéb pénzügyi ismeretekről indítanak képzést játékos formában Csíkszeredában a helyi tanulók számára. A projekt a városháza és az OTP Bank Románia Alapítvány együttműködésével valósult meg.

Barabás Hajnal

2022. május 31., 14:552022. május 31., 14:55

2022. május 31., 14:582022. május 31., 14:58

A csíkszeredai önkormányzat új ügyfélközpontjában, a Mihail Sadoveanu utca 4. szám alatt nyitják meg azt az új oktatási központot, amelyet a városháza partnerségben az OTP Bank Románia Alapítvánnyal valósít meg. A projektről kedden tartottak sajtótájékoztatót a felújított épületben, az oktatási központ leendő helyszínén.

Hirdetés

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere elmondta, ez az együttműködés fontos a város számára, hiszen

olyan pénzügyi nevelési program indulhat a megyeszékhelyen, amely révén szórakozva sajátíthatják el a résztvevők azokat a gazdasági alapismereteket, amelyek az élet megszervezéséhez elengedhetetlenek.

Ugyanakkor fontos hozadéka lehet az is, hogy a programban megszerzett tudás arra ösztönözheti őket, hogy saját vállalkozást indítsanak. Hosszabb távon nemcsak Csíkszereda, hanem az egész térség számára szeretnék biztosítani ezt az oktatási csomagot, amelyből a gyermekek, a fiatalok és a felnőttek is profitálhatnak. Delia Murafa, az OTP Bank Románia Alapítvány igazgatója az alapítvány tevékenységét ismertette, mint fogalmazott, az eddigi több mint 8 éves tevékenysége során az alapítvány portfóliója számos fontos oktatási projekttel bővült, mint például a pénzügyi oktatás, a gyermekek számára kidolgozott programok, valamint a pályaorientáció. Mint fogalmazott, örvendenek az együttműködésnek a csíkszeredai polgármesteri hivatallal, amelynek köszönhetően a városban elindulhat az oktatási központ működése magyar és román nyelven.

Gyakorlati tudáscsomag

Kelemen Attila, az OTP Bank Románia marketingigazgatója arról beszélt, hogy saját magán és kollégáinál is tapasztalta, hogy ez az oktatási anyag és módszertan befolyásolta a pénzügyi döntéseiket. Szerinte egy

pragmatikus, gyakorlati tudáscsomagot nyújt a program úgy a kezdőknek, mint a jártasabbaknak a pénzügy világában.

Ábrahám Izabella, a csíkszeredai programkoordinátor arról tájékoztatott, hogy kísérleti jelleggel már csütörtöktől elindítják a képzést egy 5. osztályos csoporttal, a szeptemberi tanévkezdéstől már nemcsak 5., hanem  9. osztályos tanulókkal is elkezdik az oktatást.

Idézet
Többek között tanulni fognak a megtakarításokról és a családi költségvetésről, illetve kihívások is lesznek a programban, így a szülőket is bevonjuk ilyenformán a képzésbe, a lényeg hogy a gyermek beszéljen a pénzről, jó értelemben

– magyarázta.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 25., hétfő

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása

A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását
2026. május 25., hétfő

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter

A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter
2026. május 25., hétfő

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ

Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére

Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére
2026. május 25., hétfő

Európa-szerte emelkedett az üzemanyag ára

Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.

Európa-szerte emelkedett az üzemanyag ára
2026. május 25., hétfő

Több ittas sofőr is balesetezett a pünkösdi hétvégén Hargita megyében

A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.

Több ittas sofőr is balesetezett a pünkösdi hétvégén Hargita megyében
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Kijutott medveriasztásból bőven az utóbbi időszakban, de már kettővel kevesebb nagyvadtól kell félni

A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.

Kijutott medveriasztásból bőven az utóbbi időszakban, de már kettővel kevesebb nagyvadtól kell félni
2026. május 25., hétfő

Tömegverekedéshez riasztották a rendőröket Előpatakon

Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Tömegverekedéshez riasztották a rendőröket Előpatakon
2026. május 25., hétfő

Kilőtték az embereket félelemben tartó, méhkaptárakat összetörő medvét Farcádban

Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.

Kilőtték az embereket félelemben tartó, méhkaptárakat összetörő medvét Farcádban
Hirdetés