
Egy húron pendülnek. Mindhárom székely megye vezetője és a térség városainak vezetősége támogatja a körversenyt
Fotó: Pinti Attila
Megtartották a 15. kiírásához érkezett, augusztus 4–7. között zajló Székelyföldi Körverseny felvezető sajtótájékoztatóját. A csíkszeredai eseményen mindhárom megye elöljárói jelen voltak, akik az újdonságokról számoltak be.
2021. július 19., 16:072021. július 19., 16:07
2021. július 19., 18:172021. július 19., 18:17
Számos újdonsága van a tizenöt évvel ezelőtt Novák Károly Eduárd jelenlegi sportminiszter és Ráduly Róbert Kálmán volt csíkszeredai polgármester által útjára indított nemzetközi megmérettetésnek. A legfontosabb, hogy
Változtak a szakaszok is, a verseny először rajtol Marosvásárhelyről, és először érinti Székelykeresztúrt, továbbá idén nem lesz egyéni időfutam.
A szervezők nevében elsőként Csíkszereda polgármestere köszöntötte a megjelenteket. Korodi Attila szerint
Fotó: Pinti Attila
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke megtisztelőnek tartotta, hogy Maros megye érintésével kiteljesült a verseny, és reméli, hogy jó állapotban lesz a megye infrastruktúrája, ugyanakkor a verseny által be tudják mutatni a térség turisztikai látványosságait is.
Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere elmondta, hogy
Fotó: Pinti Attila
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerint Kovászna megye mindig támogatta a székelyföldi körversenyt, és az évek során a támogatás mértéke a tízszeresére növekedett.
– hangsúlyozta Tamás Sándor.
Czimbalmos-Kozma Csaba, Sepsiszentgyörgy városmenedzsere szerint egy ilyen kaliberű sportesemény megrendezése számos nehézséggel, bürokráciai buktatóval jár, amelyeket sikerült leküzdeni, és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy idén nem lesz időfutam Sepsiszentgyörgy utcáin.
Fotó: Pinti Attila
„2008 óta építjük Székelyföldet, fontos, hogy a térség látható legyen. Ez a verseny és az augusztus 1-jei ferences biciklis zarándoklat is a figyelmet a kerékpározásra, az egészséges életmódra irányítja.
– fogalmazott Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Csíki András szakmai igazgatótól megtudtuk, hogy 20 csapat 132 indulójára számítanak, és a karaván elhaladásakor forgalomkorlátozásra, illetve útlezárásokra kell számítani, a kellemetlenségekért pedig előre elnézést kérnek.
Lukács László, a sportminiszter kabinetfőnöke, a szervezőbizottság tagja elmondta, Romániában három olyan nemzetközi kerékpáros verseny van, amely szerepel a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában:
Fotó: Pinti Attila
Lukácstól megtudtuk, hogy több helyszínen az érkezés előtt két órával ügyességi versenyeket rendeznek a gyermekeknek, ezáltal is népszerűsítve a kerékpározást.
A Székelyföldi Körverseny összköltségvetéséről a rajt előtti napokra ígértek tájékoztatást a szervezők.
A 2021-es székelyföldi kerékpáros körverseny programja:
1. szakasz (augusztus 4.): Marosvásárhely – Nyárádszereda – Székelyszentlélek – Székelykeresztúr – Székelyudvarhely (124,9 km).
2. szakasz (augusztus 5.): Székelyudvarhely – Fenyéd – Gyergyószentmiklós – Marosfő – Csíkszereda (125,2 km).
3. szakasz (augusztus 6.): Sepsiszentgyörgy – Sepsibükszád – Bálványosfürdő – Kézdivásárhely – Kovászna – Sepsiszentgyörgy (122,6 km).
4. szakasz (augusztus 7.): Csíkszereda – Csíkrákos – Csíkszentmihály – Csíkszereda – Csíkszentkirály – Verebes – Csíkszentmárton – Csíkszentlélek – Csíkszereda + 10 kör Csíkszereda utcáin (151 km).
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
szóljon hozzá!