
Egy húron pendülnek. Mindhárom székely megye vezetője és a térség városainak vezetősége támogatja a körversenyt
Fotó: Pinti Attila
Megtartották a 15. kiírásához érkezett, augusztus 4–7. között zajló Székelyföldi Körverseny felvezető sajtótájékoztatóját. A csíkszeredai eseményen mindhárom megye elöljárói jelen voltak, akik az újdonságokról számoltak be.
2021. július 19., 16:072021. július 19., 16:07
2021. július 19., 18:172021. július 19., 18:17
Számos újdonsága van a tizenöt évvel ezelőtt Novák Károly Eduárd jelenlegi sportminiszter és Ráduly Róbert Kálmán volt csíkszeredai polgármester által útjára indított nemzetközi megmérettetésnek. A legfontosabb, hogy
Változtak a szakaszok is, a verseny először rajtol Marosvásárhelyről, és először érinti Székelykeresztúrt, továbbá idén nem lesz egyéni időfutam.
A szervezők nevében elsőként Csíkszereda polgármestere köszöntötte a megjelenteket. Korodi Attila szerint
Fotó: Pinti Attila
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke megtisztelőnek tartotta, hogy Maros megye érintésével kiteljesült a verseny, és reméli, hogy jó állapotban lesz a megye infrastruktúrája, ugyanakkor a verseny által be tudják mutatni a térség turisztikai látványosságait is.
Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere elmondta, hogy
Fotó: Pinti Attila
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerint Kovászna megye mindig támogatta a székelyföldi körversenyt, és az évek során a támogatás mértéke a tízszeresére növekedett.
– hangsúlyozta Tamás Sándor.
Czimbalmos-Kozma Csaba, Sepsiszentgyörgy városmenedzsere szerint egy ilyen kaliberű sportesemény megrendezése számos nehézséggel, bürokráciai buktatóval jár, amelyeket sikerült leküzdeni, és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy idén nem lesz időfutam Sepsiszentgyörgy utcáin.
Fotó: Pinti Attila
„2008 óta építjük Székelyföldet, fontos, hogy a térség látható legyen. Ez a verseny és az augusztus 1-jei ferences biciklis zarándoklat is a figyelmet a kerékpározásra, az egészséges életmódra irányítja.
– fogalmazott Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Csíki András szakmai igazgatótól megtudtuk, hogy 20 csapat 132 indulójára számítanak, és a karaván elhaladásakor forgalomkorlátozásra, illetve útlezárásokra kell számítani, a kellemetlenségekért pedig előre elnézést kérnek.
Lukács László, a sportminiszter kabinetfőnöke, a szervezőbizottság tagja elmondta, Romániában három olyan nemzetközi kerékpáros verseny van, amely szerepel a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában:
Fotó: Pinti Attila
Lukácstól megtudtuk, hogy több helyszínen az érkezés előtt két órával ügyességi versenyeket rendeznek a gyermekeknek, ezáltal is népszerűsítve a kerékpározást.
A Székelyföldi Körverseny összköltségvetéséről a rajt előtti napokra ígértek tájékoztatást a szervezők.
A 2021-es székelyföldi kerékpáros körverseny programja:
1. szakasz (augusztus 4.): Marosvásárhely – Nyárádszereda – Székelyszentlélek – Székelykeresztúr – Székelyudvarhely (124,9 km).
2. szakasz (augusztus 5.): Székelyudvarhely – Fenyéd – Gyergyószentmiklós – Marosfő – Csíkszereda (125,2 km).
3. szakasz (augusztus 6.): Sepsiszentgyörgy – Sepsibükszád – Bálványosfürdő – Kézdivásárhely – Kovászna – Sepsiszentgyörgy (122,6 km).
4. szakasz (augusztus 7.): Csíkszereda – Csíkrákos – Csíkszentmihály – Csíkszereda – Csíkszentkirály – Verebes – Csíkszentmárton – Csíkszentlélek – Csíkszereda + 10 kör Csíkszereda utcáin (151 km).
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
szóljon hozzá!