
Laczkó-Benedek Endrének új műlábra van szüksége
Fotó: Laczkó-Benedek Endre
A gyergyóremetei Laczkó-Benedek Endre háromgyerekes családapa betegsége miatt elveszítette az egyik lábát. Ahhoz, hogy teljes értékű életet élhessen, a jelenleginél modernebb „robotlábra” lenne szüksége. Erre szervez gyűjtést az One and half leg Egyesület.
2022. november 22., 17:082022. november 22., 17:08
2022. november 22., 19:062022. november 22., 19:06
Amint az egyesület Facebook-oldalán közzétett felhívásban olvasható, Laczkó-Benedek Ende bal lábában öt éve diagnosztizáltak szarkómát.
A jelenlegi térdízülete sajnos nem az ő aktivitási szintjére lett kifejlesztve, már-már akadályozza őt a napi munkavégzésben.
„Egy ekkora összegnél, be kell lássa az ember, hogy csapatmunkára van szükség.
– fogalmazott Keresztes Zsolt, az One and half leg Egyesület vezetője.
Az One and half leg Egyesületet Keresztes Zsolt hozta létre, miután 2017-ben ő is hasonló módon vesztette el a lábát, és akkor több ezren segítettek adományukkal ahhoz, hogy felépülhessen, és ma teljes értékű életet élhessen. Azért próbálnak segíteni rehabilitációban, protézis beszerzésében, mert pontosan tudja, mit élnek át az erre rászorulók, hiszen maga is megtapasztalhatta ezt. Nem csupán mozgássérülteken igyekeznek segíteni, de daganatos betegségekben szenvedőknek és hasonló gondokkal küszködőknek is.
Az adományok a következő módon juttathatók el:
Revolut: @laczkoendre
Az egyesület bankszámlaszáma:
lej: RO46 RZBR 0000 0600 1959 4341
euró: RO40 RZBR 0000 0600 1992 8905
(swift kód: RZBRROBUXXX).
Utaláskor az „Endre robotlab” megjegyzést kérik odaírni. Cégek számára lehetőség van szponzorációs szerződést kötni erre, ennek módját is ismerteti az egyesület Facebook-oldala.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
szóljon hozzá!