
Jakab Mózes, Mihály Ágnes és Balázs Hunor főz az erdélyi nézőknek
Fotó: Barabás Ákos
Két új műsorvezetővel bővül a székelyudvarhelyi Főnix konyha csapata, akik a már megszokott hagyományos ételek elkészítése mellett desszertek és gyorsételek receptjeit is bemutatják.
2017. április 04., 18:112017. április 04., 18:11
Kétéves lett a Főnix konyha, amelynek eddig 150 műsorát láthatta a közönség az Erdély tévében, ezért a csapat úgy döntött, hogy fel kell frissíteniük kínálatukat – közölte keddi sajtótájékoztatójukon Szécsi Zsolt, a konyha ügyvezetője. Mint mondta, éppen ezért a Balázs Hunor által vezetett, újragondolt hagyományos recepteket bemutató műsoruk mellé új koncepciót társítanak. Újdonságként
Mindkettőjükkel havi egy műsort forgat a konyha. Az Ágneskék című műsor minden hónap utolsó csütörtökén lesz látható az Erdély tévében, Jakab Mózes Elemózsia című, street food recepteket bemutató műsora pedig minden hónap második csütörtökén.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
szóljon hozzá!