
A csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya. Kibővülhet, sőt egy társat is kaphat, ha megvalósulnak az elképzelések
Fotó: Gábos Albin
Hosszabb és rövidebb távra szóló tervei is vannak a csíkszeredai városvezetésnek a műjégpálya és más sportlétesítmények fejlesztésére. Az első lépés az lenne, hogy ezeket a sportminisztérium átadja a városnak, amire úgy tűnik, van esély.
2019. október 10., 09:182019. október 10., 09:18
A Vákár Lajos Műjégpálya és a körülötte levő létesítmények, valamint a hargitafürdői biatlonpálya egyaránt a város ügykezelésébe kerülhet, ha a sportminisztérium ebbe beleegyezik – erről megkeresésünkre Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester beszélt.
„Több éve eldöntötte a város, hogy szeretné saját tulajdonába venni azt a Csíkszeredai Sportklub ügykezelésében levő sportbázist, amelyhez hozzátartozik
amely az egykori síugrósáncot szolgálta ki” – ismertette a városvezető.
Fotó: Gábos Albin
Mint elmondta, olyan jelzést kaptak, hogy a minisztérium, mivel egyre kevesebb pénze lesz a sportra, a klubot megtartaná, de a bázist hajlandó lenne átadni a városnak ügykezelés céljából. Ráduly szerint ez megteremtené annak a lehetőségét is, hogy a város második műjégpályája megépüljön a Vákár Lajos Műjégpálya szomszédságában. Ez
Hely van erre, a hűtőház mellett egy több éve nem használt, palánkkal ellátott szabadtéri jégpálya van.
Fotó: Gábos Albin
Kérdésünkre hozzátette, a város korábban elfogadott általános rendezési terve erre az övezetre a Vákár Lajos Műjégpálya épületének bővítését irányozza elő, kiterjesztve ezt a Jégpálya utca irányába, létrehozva ott egy bejáratot.
„Ha felújításról van szó, ahhoz a Országos Beruházási Társaság (CNI) finanszírozását is igénybe lehet venni, és ezt befogadóhely-növeléssel együtt kell történjen. Ezek viszont a következő tíz évre szóló tervek” – pontosított a városvezető. Szerinte a következő négy évben az átvételt követően a Székelyföldi Jégkorong Akadémiával közösen megvalósítható lehet a második pálya felépítése, és
Az átadás időpontja jelenleg ismeretlen, mivel egyelőre nincs ilyen döntés a szaktárca részéről. Ráduly szerint a jelenlegi miniszter nyitott erre, de kérdés, hogy ha más kerül a helyére, mi történik utána. A polgármester elmondta, az átadásról egy kormányhatározatnak kell rendelkeznie, miután a város egy újabb határozatot hoz arról, hogy átveszi a sportlétesítményeket – utána történhet meg az átadás-átvétel.
Fotó: Gábos Albin
Hasonlóra már volt példa a sepsiszentgyörgyi sportbázisok esetében is – tavaly a sportminisztériumtól a sepsiszentgyörgyi önkormányzat tulajdonába került a Szabó Kati Sportcsarnok, a sportszálló és több mint négy hektár terület.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
A novemberi 9,76 százalékról tavaly decemberben 9,69 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Két súlyos közlekedési szabályszegést is feltártak a rendőrök kedden Hargita megyében.
Egy szebeni férfit filmeztek le, amint túrasíléccel közlekedett az út szélén. Noha az úton el volt takarítva a hó, a széleken felgyűlt hómennyiség alkalmas volt a siklásra.
A tanügyben vagy a szenátusban tavaly már bevezették a költségcsökkentő intézkedéseket, újabb megszorítások nem indokoltak – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan.
Januárban az iskolaigazgatók hatvan százalékának jár le a vezetői megbízatása, péntekig a megyei tanfelügyelőségeknek ki kell nevezniük az új iskolavezetőket. Székelyföldön több mint 250 iskolavezetőt érint az intézkedés.
Érezhetően enyhébb reggelre ébredtünk szerdán, Székelyföld-szerte többnyire csak mínusz 6–8 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
2 hozzászólás