
Fotó: Sylevy/Facebook
Nappal, sőt éjszaka takarítanak Marosvásárhely utcáin, miután a városháza szerződést kötött a Sylevy szolgáltatóval. Ez csak az utcai takarításról szól, a háztartási szemét elszállítására nem nyújt megoldást.
2023. március 16., 19:582023. március 16., 19:58
2023. március 17., 08:102023. március 17., 08:10
Szerződést kötött a napokban a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal a Sylevy szemétszolgáltatóval. A 12 hónapra érvényes szerződés értelmében a szolgáltató az utcák takarításáért felel.
Ez a cég korábban is takarított a városban, és nem volt mindig felhőtlen a városházával a kapcsolata. Amikor Soós Zoltán átvette a város vezetését, ellenőrizték a megkötött szerződéseket, és
Majd a Brantner céggel kötöttek szerződést, de ez nem bizonyult megbízható szolgáltatónak, így szerződést bontottak vele. Most egy gyorsított eljárással választották ki a Sylevyt mint a legjobb árajánlatot benyújtó céget. De közben
Fotó: Sylevy/Facebook
A Sylevy alkalmazottai csütörtökre virradóan kezdték meg a munkát. A cég, a közösségi oldalán naponta több tíz fényképpel bizonyítja, hogy
Csütörtökön is több helyszínen lehetett látni őket, tisztaság maradt a nyomukban.
A háztartási hulladék elszállítása azonban továbbra is megoldatlan Marosvásárhelyen. Az erre vonatkozó szerződést a megyei tanácshoz tartozó Ecolect kötötte meg, szintén a Brantner céggel, és ők is bontották fel. Nem egyszerű eljárás azonban új szolgáltatót találni, azért sem, mert
Fotó: Sylevy/Facebook
Az Ecolect elindította a könnyített eljárást, hogy ideglenesen szolgáltatót találjon és ezzel párhuzamosan az országos versenytárgyalást is. Mint az Ecolect vezetője, Tóth Andrea a szerdán tartott rendkívüli marosvásárhelyi tanácsülésen elmondta:
A napokban azonban ők is kiválasztják az ideiglenes szolgáltatót, így lehetséges, hogy húsvétra már tartósan üresek lesznek a szeméttárolók és tiszta a város.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
szóljon hozzá!