
Fotó: Sylevy/Facebook
Nappal, sőt éjszaka takarítanak Marosvásárhely utcáin, miután a városháza szerződést kötött a Sylevy szolgáltatóval. Ez csak az utcai takarításról szól, a háztartási szemét elszállítására nem nyújt megoldást.
2023. március 16., 19:582023. március 16., 19:58
2023. március 17., 08:102023. március 17., 08:10
Szerződést kötött a napokban a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal a Sylevy szemétszolgáltatóval. A 12 hónapra érvényes szerződés értelmében a szolgáltató az utcák takarításáért felel.
Ez a cég korábban is takarított a városban, és nem volt mindig felhőtlen a városházával a kapcsolata. Amikor Soós Zoltán átvette a város vezetését, ellenőrizték a megkötött szerződéseket, és
Majd a Brantner céggel kötöttek szerződést, de ez nem bizonyult megbízható szolgáltatónak, így szerződést bontottak vele. Most egy gyorsított eljárással választották ki a Sylevyt mint a legjobb árajánlatot benyújtó céget. De közben
Fotó: Sylevy/Facebook
A Sylevy alkalmazottai csütörtökre virradóan kezdték meg a munkát. A cég, a közösségi oldalán naponta több tíz fényképpel bizonyítja, hogy
Csütörtökön is több helyszínen lehetett látni őket, tisztaság maradt a nyomukban.
A háztartási hulladék elszállítása azonban továbbra is megoldatlan Marosvásárhelyen. Az erre vonatkozó szerződést a megyei tanácshoz tartozó Ecolect kötötte meg, szintén a Brantner céggel, és ők is bontották fel. Nem egyszerű eljárás azonban új szolgáltatót találni, azért sem, mert
Fotó: Sylevy/Facebook
Az Ecolect elindította a könnyített eljárást, hogy ideglenesen szolgáltatót találjon és ezzel párhuzamosan az országos versenytárgyalást is. Mint az Ecolect vezetője, Tóth Andrea a szerdán tartott rendkívüli marosvásárhelyi tanácsülésen elmondta:
A napokban azonban ők is kiválasztják az ideiglenes szolgáltatót, így lehetséges, hogy húsvétra már tartósan üresek lesznek a szeméttárolók és tiszta a város.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!