
Kovács-Szécsi Attila (középen) az elnökség tagjaival
Fotó: Csík Terület Ifjúsági Tanácsa
Tisztújító küldöttgyűlést tartott Csík Terület Ifjúsági Tanácsa (CSTIT) pénteken, ahol Kovács-Szécsi Attilát szavazták meg az ifjúsági tanács elnökének – adja hírül közleményében a szervezet.
2019. október 12., 21:232019. október 12., 21:23
2019. október 12., 21:242019. október 12., 21:24
A küldöttgyűlés során az elnökjelölt bemutatta a #restartcstitnevű programját, illetve a CSTIT csapatát. Az elnökség kialakításánál külön figyelmet szentelt arra, hogy a csíkszék területi leosztásban és az ifjúság minden generációja képviseltetve legyen – írja a közlemény.
A CSTIT elnöksége a következő két évben a következő személyekből áll majd: Mihály Gergő – ügyvezető alelnök, Erdélyi Erika – diáktanácsokért felelős alelnök, Teutsch Tamás – PR, kultúráért és Felcsíkért felelős alelnök, valamint Darvas Dávid – Alcsíkért felelős alelnök.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
1 hozzászólás