
A város Koronka felőli kijáratánál, az új pláza mögé épül az új negyed
Fotó: Rab Zoltán
A marosvásárhelyi városháza előterében tanulmányozható az a terv, amely alapján egy teljesen új lakónegyedet építenek fel a nemrég megnyitott pláza háta mögé, a Segesvári út és az erdő közelébe. A tervről közvita is lesz, ahol bárki felteheti kérdéseit, elmondhatja észrevételeit.
2020. július 20., 20:072020. július 20., 20:07
Huszonnégy hektáros területen építenék meg Marosvásárhely legújabb lakónegyedét, amelynek neve még nincs és egy vásárhelyi üzletember befektetése. Jelenleg a terület szinte teljesen üres, egy nagy méretű raktárépület áll rajta. A marosvásárhelyi városházán kifüggesztették a terv egy részét és írásban megjegyzéseket lehet hozzáfűzni, jövő keddig, amikor a nyilvános közvitát tartják erről a befektetésről.
Fotó: Rab Zoltán
A új kereskedelmi központ megépítésekor már figyelembe vették az új lakónegyed tervét, úgy alakítva ki a pláza megközelítését, hogy majd elérhető legyen a leendő tömbházak felől is. Az elképzelés szerint
A lakónegyedben játszótér, bevásárlóközpont, óvoda és iskola áll majd a lakók rendelkezésére. A tervezők hangsúlyt fektettek a zöldövezetek és kerékpársávok biztosítására is, és a befektető szerint a közelben levő erdő is hozzájárul majd az új lakónegyed népszerűségéhez.
Fotó: Rab Zoltán
Amikor teljesen kész lesz szomszédos lesz az új plázával és a Sapientia egyetem bentlakásával is.
A befektetésről, a törvény előírásainak megfelelően, közvitát tartanak július 28-án, kedden 15 órától a marosvásárhelyi városháza nagy tanácstermében. Itt kérdéseket lehet feltenni a tervezőnek, észrevételeket lehet megfogalmazni. A közvita nyitott, bárki részt vehet rajta.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
1 hozzászólás