
Fotó: László Ildikó
Jó minőségű játékelemekkel felszerelt játszóteret építettek és parkosított közteret alakítottak ki a Székelykeresztúrhoz tartozó Fiatfalván, amelyet csütörtökön – az avatóünnepség után – vehetett birtokba a helyi közösség.
2024. december 05., 18:422024. december 05., 18:42
Már régóta szerettek volna a helyiek egy olyan teret Fiatfalván, ahol összegyűlhetnek, ennek a kérésnek tett eleget Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala – tudtuk meg az avatóünnepséget megelőzően Koncz Hunor János polgármestertől.
Fotó: László Ildikó
Először csak játszótér építésében gondolkodtak, de azt szerették volna, ha minden korosztály jól érzi magát ott, így a közösségi tér létrehozását is betervezték – közölte az előzményekkel kapcsolatban a polgármester.
Mostanra cserjékkel, virágokkal parkosították a helyszínt, ugyanakkor
Még a telek bejáratánál lévő kapu is megújult, továbbá parkolókat alakítottak ki az odaérkezők számára. A játszótéren gumiszőnyeget terítettek le, továbbá modern, időtálló, fából és fémből készült játékelemeket helyeztek el, amelyek valóban esztétikus látványt nyújtanak.
Fotó: László Ildikó
Az esti időszakokban ki lesz világítva a helyszín. Az elöljáró hangsúlyozta, a tér rendezésekor arra törekedtek, hogy az ne csak praktikus legyen, de szép látványt is nyújtson. Ez szemmel láthatóan sikerült is.
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
A helyi Ugron-kastély modernizálását követően megnőtt a turisták száma Fiatfalván, így fontos volt, hogy számukra is legyen egy helyszín, ahol megpihenhetnek, kikapcsolódhatnak – jegyezte meg Koncz. A helyszínen jártunkkor egyébként az utolsó simításokat végezték a kivitelező cég munkatársai – készültek a néhány óra múlva kezdődő avatóünnepségre.
Koncz Hunor Jánostól megtudtuk, hogy
A fejlesztések azonban nem zárultak le teljesen a helyszínen, hiszen a későbbiekben a közösségi házat is felújíttatná, illetve egy emelettel bővítené a székelykeresztúri önkormányzat. Itt szálláshelyeket alakítanának ki.
Fotó: László Ildikó
A polgármester arról is beszélt a Székelyhonnak, hogy hasonló projektet szeretnének megvalósítani a későbbiekben Betfalván is, jelenleg a célnak megfelelő helyszínt keresik.
Tizenegyedik alkalommal hirdeti meg a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány a Jogosítvány a jövőhöz nevű jótékonysági programját, amelynek kedvezményezettjei olyan fiatalok, akik támogatásra szorulnak a jogosítvány megszerzéséhez.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
szóljon hozzá!