
Csütörtökön marták fel a Dózsa György utcában a koptatóréteget
Fotó: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala
Az elmúlt napokban több útszakasz felújításához, kátyúzásához láttak hozzá Kézdivásárhelyen.
2023. május 26., 10:292023. május 26., 10:29
Az Ady Endre és Dózsa György utcákra a a Kézdiszentlélek felőli bejárattól a jelzőlámpáig új kopóréteg kerül hamarosan.
„Hétfőn az Ady-utcában láttak hozzá a megrongálódott kopóréteg felmarásához, majd csütörtökön a Dózsa György utcában is eltávolították a felső aszfaltréteget, és a folytatásban új kopóréteg kerül erre az útszakaszra. Egyrészt ez az egyik legforgalmasabb szakasza Kézdivásárhelynek, másrészt az ivóvíz- és szennyvízhálózat cseréje következtében nagyon megrongálódott az aszfalt. Azt is tudni kell, hogy
– osztotta meg lapunkkal Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere.
Hozzátette: a Dózsa György utca végén, a jelzőlámpánál megrongálódott járdára új szegélyköveket raktak. „Emellett a szóban forgó két utcában a kapubejáratoknál újítjuk fel a járdát.
– fejtette ki az alpolgármester.
Fotó: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala
Az ugyancsak Kézdiszentlélek felé vezető, rendkívül rossz állapotba került Kanta utca sorsáról is érdeklődtünk. „Ivóvíz-, szennyvíz- és esővízvezetéket cseréltek ott is. Két lépésben történő munkálatról van szó, a vezetékcserét a Vásárhelyi Péter utcáig kell elvégezni. Hivatalosan felszólítottuk a kivitelezőt a munka folytatására, és azt az ígéretet kaptuk, hogy május végén folytatják. Miután ezzel végeznek, azután tudjuk felújítani az utat, hiszen, bár a közbeszerzés az útfeljavításra már megvolt, amíg az ivóvíz- és szennyvízhálózat nincs átadva, nem adhatjuk ki a munkát” – jegyezte meg az elöljáró. Azt is hozzátette, hogy
A 11-es jelzésű országút Gyárak utcai szakaszán kátyúztak a héten. Bár a tervek szerint az út felmarását nyomban az újraaszfaltozás követte volna, az végül egy nap késéssel történt meg. „Adódnak kellemetlenségek, például a Gyárak utcában felmart részek újraaszfaltozása a flasztergyárban adódó gondok miatt tolódott” – mondta el Szilveszter. Hozzátette: a foltozás a város összes rászoruló utcában megtörténik május végéig, illetve június elejéig.
A Bem József utcai körforgalom közelgő felújításáról is érdeklődtünk. „Az Ady Endre és Dózsa György utcákban használt maróval szedik fel a kopóréteget, ahogy a város csernátoni kijáratánál lévő körforgalomban is, majd újraaszfaltozzák az utat. Bízom benne, hogy a Bem József utcai körforgalomnál csak részleges forgalomkorlátozás lesz, hiszen sávonként oldanánk meg a felújítást. Ez a marást követően derül ki, annak függvényében, hogy lesz-e szükség újraalapozásra vagy elegendő lesz az újraaszfaltozás. Egyelőre úgy tűnik, az alapozás megfelelő” – összegzett az alpolgármester.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!