
A kissolymosi Deák Károly Botond. A használt kerekesszékek gyakran elromlanak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Aktív közösségi életet folytató, vidám fiatalt ismerhettünk meg a kissolymosi Deák Károly Botond személyében, aki kilenc éve vált mozgássérültté egy baleset következtében. Egy új, megbízható elektromos kerekesszék megvásárlásában kéri az emberek segítségét napi gondjai megkönnyítése érdekében.
2021. január 12., 18:582021. január 12., 18:58
2021. január 12., 20:242021. január 12., 20:24
Kilenc éve, egy rosszul rögzített korlát miatt zuhant a patakmederbe Deák Károly Botond, a balesetben pedig megsérült a gerincvelője a nyaki részen, így azóta
– mesélte lapunknak a szüleivel élő, 31 éves, kissolymosi fiatal. A Székelykeresztúrtól hét kilométerre fekvő faluban élő fiatalember életében szörnyű időszak következett miután tolószékbe kényszerült, hiszen nem tudta elfogadni a megváltozott helyzetét, ezért a közösségtől, barátaitól is elzárkózott. Végül magyarországi ismerősei ajánlották, hogy vásároljon egy elektromos kerekesszéket, hiszen ez lényegesen megkönnyíti a mindennapjait. Így is tett, az új eszköz pedig valóban megváltoztatta életét, hiszen nagyobb mozgásteret biztosított számára, végre közösségi életet élhetett.
„Rájöttem, hogy ha már nem változtathatok rajta, akkor ki kell hoznom a legtöbbet az új helyzetből. Sok régi barátommal tartom azóta is a kapcsolatot, de sok új is lett, elsősorban a fiatalok között. Eljárok bulizni, mulatságokba és lakodalmakba is” – fogalmazott a jókedélyű fiatal.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelenleg a negyedik, használtan vásárolt elektromos kerekesszékével közlekedik, de eldöntötte, hogy szeretne végre egy újat vásárolni.
„Mindemellett szakszervíz sincs a környékünkön, így sokszor várni kell, amíg vállalja valaki, hogy maszek módjára megpróbálja rendbe hozni a kerekesszéket” – magyarázta Deák. Egy új elektromos kerekesszék több tízezer lejbe kerül, ezt pedig ő nem tudja kifizetni, ezért kért segítséget a pénz összegyűjtésében a közösségtől.
– mondta. Aki támogatni szeretné Deák Károly Botondot céljai elérésében, az a RO16BRDE210SV52831232100 számlaszámra – SWIFT kód: BRDEROBU – utalhat adományt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Beszélgetésünkkor Deák arra is kitért, hogy sokat segítene neki, ha az önkormányzat leaszfaltoztatná az utcájukat, hiszen így lényegesen könnyebben közlekedhetne. Kérése azért is fontos, mert így tisztábban tarthatná az eszközt, nem sározná össze a helyiségeket, ahol tartózkodik.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
szóljon hozzá!