
A sepsiszentgyörgyi sátortetős műjégpálya. Fedett korcsolyapályával bővülhet a város
Fotó: Vargyasi Levente
Új jégkorong- és korcsolyapálya épül Sepsiszentgyörgyön, a szükséges finanszírozást a fejlesztési minisztérium biztosítja – erről döntött mai ülésén a kormány.
2023. május 04., 16:542023. május 04., 16:54
„Tudjuk, hogy Sepsiszentgyörgyön sokan szeretik a hokit. (...) Valóra váltjuk azt a tervet, hogy új, korszerű jégpálya épüljön a megyeközpontban” – idézi Cseke Attila fejlesztési minisztert az RMDSZ közleménye.
Jelenleg Sepsiszentgyörgyön csak korszerűtlen vagy kültéri, sátorral fedett jégpálya működik, korszerű, fedett korcsolyapálya csak a várostól több tíz kilométerre található.
A csarnokot hokimeccsekre és -edzésekre, illetve műkorcsolyaedzésekre és versenyekre is használhatják majd, a korszerű hang- és fényberendezéseknek köszönhetően pedig közösségi események szervezésére is.
A fejlesztési minisztérium 310 millió lejt biztosít a beruházásra, amelyhez a helyi önkormányzat is önrésszel járul hozzá. „A magyar közösségnek megéri, hogy az RMDSZ kormányon van, ezek a beruházások csak nekünk fontosak. Nélkülünk nem épülne új jégpálya Sepsiszentgyörgyön” – zárta nyilatkozatát az RMDSZ-es miniszter.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
szóljon hozzá!