
Fotó: Gergely Imre
Az idei gyergyószentmiklósi gyermeknap nemcsak vidám, szórakoztató foglalkozásokról szólt, hanem maradandó értékkel is gazdagodtak a város gyerekei. Új játszótér létesült ugyanis a Szent István templom közelében.
2023. június 01., 19:232023. június 01., 19:23
2023. június 02., 09:012023. június 02., 09:01
A mostantól használatba vehető játszóeszközök mellett szabadtéri fitneszgépek is kerültek ide, így a kicsik mellett a szülőknek is kikapcsolódást tud nyújtani a létesítmény.
Fotó: Gergely Imre
Az Arbor vezetője, Farkas Tihamér szavai szerint a játszótér olyan hely kell legyen, ahol a gyermekek önfeledten játszhatnak, de közösségi tér is, ahol barátságok születnek. A gyereknapi alkalmon mellett a felnőtteket is ünneplik, azokat, akik segítik a gyerekeket.
– mutatott rá Farkas.
Fotó: Gergely Imre
Csata Levente, a szervezet alelnöke elmondta még, hogy a MOL vezetői ígérik, személyesen is eljönnek majd ide, személyes munkával is részt vállalva a Szent István tér szebbé varázsolásában, ugyanakkor
Fotó: Gergely Imre
A játszótér átadását megelőzően pár napja az Arbor munkatársai, az Ifitéka fiataljai és a plébánia egyháztanácsának tagjai kalákában dolgoztak azért, hogy ne csak a játszótér legyen szép, de a környezete is megszépüljön.
A csütörtöki játszótér-átadón Csergő Tibor polgármester rámutatott: a helyválasztás sem véletlen, a játszótér megfelelő távolságra van a templomtól, ahhoz, hogy a gyerekzsivaj ne zavarja majd az egyházi szertartásokat.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
szóljon hozzá!