
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai önkormányzat saját költségvetéséből három új játszóteret hozott létre Csíkzsögödben, Csibában és Csobotfalván. Az elmúlt hetekben telepített játszótéri elemek a templomok szomszédságában kaptak helyet az egyházakkal való megállapodásnak köszönhetően.
2021. december 28., 14:242021. december 28., 14:24
A helyszíni szemlén Korodi Attila csíkszeredai városvezető elmondta, az említett és a többi városrész számára is megfelelő infrastruktúrát szeretnének biztosítani az ott élő közösségeknek. „Ezekben a városrészekben a mozgatórugót a történelmi egyházak jelentik. A plébániák és templomok életében a gyerekek és felnőttek egyaránt részt vesznek, ezért láttuk fontosnak, hogy játszóterekre van szükség ezek közelében” – közölte.
Bors Béla alpolgármester a beruházások közigazgatási buktatóiról is beszámolt. „Bármennyire is jó szándék vezérli az embert, mivel nem önkormányzati területekről van szó, más megoldást kellett keressünk. Az egyházak azonban partnerek voltak, és a játszóterek számára területet biztosítottak az önkormányzatnak” – részletezte.
Fotó: Veres Nándor
E szerint tíz évre bérmentve használatba adtak 50 négyzetméternyi területet a plébániák, amelyek így a karbantartást is lehetővé teszik az önkormányzat számára.
Sebestyén Ottó csíkzsögödi plébános úgy ítélte meg,
„A templom melletti területet a magyar kormány támogatásával sikerült megvásárolnunk korábban. Az volt a vágyunk, hogy a fiataloknak és kisgyerekes családoknak szabadidős tevékenységet tudjuk biztosítani ott. És lám, sikerült az első lépés” – köszönte meg a beruházást az egyházi elöljáró.
Fotó: Veres Nándor
Mint mondta, a távlati tervekben műgyepes-, teqball- és asztaliteniszpálya telepítése szerepel még. A csúszdákból, hintákból, homokozóból és mérleghintából álló játszótéri elemek összesen 75 ezer lejbe kerültek a három helyszínen, amelyeket egy helyi vállalkozó bevonásával építettek az elmúlt hetekben. Mint elhangzott,
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
szóljon hozzá!