
György Levente húsz év szakmai tapasztalattal a háta mögött veszi át a marosvásárhelyi filharmónia vezetését
Fotó: Pászka Róbert
György Levente lett a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia új igazgatója, aki húsz évnyi nyugat-európai művészi tevékenység után tért haza, hogy a távolban megszerzett tudását és tapasztalatát itthon kamatoztassa.
2021. október 12., 15:282021. október 12., 15:28
2021. október 12., 16:042021. október 12., 16:04
Új igazgató áll október 1-től a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia élén, aki a megyei önkormányzat által kiírt versenyvizsgára jelentkezett, és azon eredményesen szerepelve elnyerte a funkciót.
A Székelyhon érdeklődésére az új igazgató elmondta, a ’90-es években öt éven át aktív kisegítője volt a vásárhelyi szimfonikusoknak, több hangszeren játszott és az énekesi pályát is elkezdte. 2001-ben ösztöndíjat nyert, és Svájcban folytatta tanulmányait, ahol több hangszeren diplomázott. Az első öt évben hangszereken játszott, illetve mint karmester lépett színpadra, az utóbbi 15 évben pedig operaénekesként ismerte meg a közönség.
– válaszolta érdeklődésünkre az új igazgató.
Kovács Mihály Levente, a Maros megyei önkormányzat kulturális intézményekért felelős alelnöke a Székelyhonnak elmondta, György Levente személyében a filharmónia biztos alapokon van, hiszen egy jól felkészült, többoldalú vezető, aki hangszereken játszik, énekel, karmester, jól ismeri a szimfonikus zenét.
– hangsúlyozta az alelnök, hozzátéve, hogy bízik benne, az új direktor koordinálása alatt is népszerű marad e műfaj, sőt az ifjúságot is sikerül bevonzani a nézőtérre.
Ezt erősítette meg György Levente is, aki érdeklődésünkre elmondta, hogy, amit külföldön már megtapasztalt és megtanult, a fiatalok visszacsalogatását, azt szeretné itt is megvalósítani.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia élére azt követően hirdettek igazgatói versenyvizsgát, hogy az előző művészeti igazgató, Vasile Cazan koronavírus-fertőzés következtében elhunyt.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közölt adatai szerint júniusban 11 970 személynek folyósítottak különnyugdíjat, hasonlóan az előbbi hónaphoz.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
szóljon hozzá!