
Urbán Erik lett az Erdélyi Ferences Rendtartomány vezetője
Fotó: Gábos Albin
Urbán Eriket választották a Szent István Királyról nevezett Erdélyi Ferences Rendtartomány vezetőjévé. Urbán Erik eddig a csíksomlyói kegytemplom igazgatója volt, helyét – a Káptalani Kongresszus döntése értelmében – Albert Leánder veszi át, aki a dévai plébániáról érkezik Csíksomlyóra kegytemplom-igazgatónak.
2019. július 09., 11:032019. július 09., 11:03
2019. július 09., 11:042019. július 09., 11:04
A Gyulafehérvári Érsekség körlevele szerint az erdélyi ferences rendtartomány központja továbbra is Kolozsvár, de Urbán Erik több időt fog a csíksomlyói kolostorban tölteni, ugyanakkor szándékában áll egy-egy közösségben hosszabb ideig tartózkodni. A csíksomlyói ferences kolostor rendházfőnöke Böjte Mihály marad.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!