
Fotó: Haáz Vince
Sok helyen az utcán maradt a háztartási hulladék kedden Marosvásárhelyen, miután csak a délutáni órákban sikerült kiválasztani a szolgáltatót és megkötni vele a szerződést. A közvetlen tárgyaláson a mezőcsávási Sylevy Salubritate lett a nyertes.
2020. június 17., 10:122020. június 17., 10:12
Miután lejárt a szerződés a Salubriserv és a polgármesteri hivatal között, hétfőn éjféltől szemétszállító szolgáltató nélkül maradt Marosvásárhely.

Noha június 15-én lejárt a Salubriserv köztisztasági vállalat marosvásárhelyi városházával kötött szerződésének érvényessége, keddtől, június 16-től sem marad az utcákon a szemét – biztosított a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője, Cosmin Blaga.
A helyzet megoldása érdekében a múlt héten a helyi tanácsosok eldöntötték, hogy közvetlen tárgyalással lehet kiválasztani az új, ideiglenes szolgáltatót és közben el indítani közbeszerzési eljárást is. A közvetlen tárgyalásra azért volt szükség, mert ezzel egy bő hét alatt lehetett új céget találni a szolgáltatásra, míg a közbeszerzés legalább 6 hónapig tart.
A folyamat során a városháza által kinevezett bizottság ajánlatokat kért olyan cégektől, amelyek el tudják végezni a szolgáltatást, majd a legjobb ár alapján kiválasztották azt, amellyel a város szerződést köt. Bár sokan úgy vélték, hogy a Saluburiserv lesz továbbra is a szolgáltató, nem így történt. Mi több, a Salubriserv kedd délután közleményt adott ki, amelyben értesíti a marosvásárhelyieket, hogy nem hívták meg a tárgyalásokra.
Kedd délután Marosvásárhely polgármestere, Dorin Florea arról számolt be, hogy az új szolgáltató, amelynek képviselővel kedden megkötötték a szerződést, a mezőcsávási Sylevy Salubritate. „Azt várom, hogy ezután a dolgok jobban működjenek, mint eddig” – mondta a városvezető. A mezőcsávási székhellyel működő Sylevy Salubritate Maros megyében több helyen gyűjti és szállítja el a háztartási hulladékot. Ez a cég biztosítja a szolgáltatást Kerelőszentpálon és környékén, Szászrégenben és környékén, de Balavásár és Mezőrücs körzetében is.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
szóljon hozzá!